Férfi EL: Érden sem bírtunk a fehéroroszokkal

Befejezte szereplését férfi röplabda-válogatottunk az Ezüst Európa Liga 2018-as idényében. A mieink a záró fordulóban Fehéroroszországot fogadták Érden és szenvedtek háromjátszmás vereséget. A mieink egy győzelemmel a csoport negyedik helyén zártak.

MAGYARORSZÁG – FEHÉROROSZORSZÁG 0:3 (–16, –12, –17)

Érd, 600 néző. V: Mesca (román), Horváth M.

MAGYARORSZÁG: Kaszap 1, Bozóki 5, Szabó A. 4, Pádár 11, Blázsovics, Nagy J. 2. Csere: Deák, Pápai (liberók), Dávid Cs., Gebhardt N., Keen, Krupánszki 1. Szövetségi kapitány: Bogdan Tanase.

FEHÉROROSZORSZÁG: Kuras 1, Radzjuk 5, Buszel 1, Miszkevics 7, Audocsanka 11, Burau 9. Csere: Aplevics, Budzjuhin (liberók), Smat 2, Udrisz 11, Daviszkiba 5, Pranko 2, Cjuskevics. Szövetségi kapitány: Viktar Beksa.

Az eredmény alakulása: I. játszma: 3:4, 4:8, 5:9, 6:18, 13:18, 16:24. II. játszma: 0:3, 4:11, 7:18, 9:18, 11:24. III. játszma: 3:4, 5:13, 9:14, 14:19, 15:22, 17:24.

Bogdan Tanase nagyjából a tiranai győzőket küldte pályára, azzal a különbséggel, hogy Pádár Krisztián volt az átló. Az első pontot a mieink szerezték, de sajnos ekkor vezettek utoljára, sőt 3:4 után sorozatban négy pontot szereztek a vendégek, kisvártatva pedig már egy tucat volt a különbség. Ekkor kezdtek magukra találni a mieink, s Bozóki Bence szervái után Pádár Krisztián és a csereként beálló Dávid Csanád pontjaival sorozatban hétszer voltak eredményesek a mieink. Ennél közelebb sajnos nem sikerült felzárkózni, s végül 25:16-ra a vendégek nyerték a szettet.

A második játszma sem kezdődött túl jól, hiszen háromszor is a fehéroroszok voltak eredményesek, s 16-nál lett tíz pont a két csapat közötti különbség. Ezúttal sajnos a jó széria is elmaradt, végül még annak is örülnünk kellett, hogy a tízből kijött a csapat, a sokkal pörgősebb és agresszívabb röplabdát játszó vendégekkel szemben (12:25).

Ugyan a harmadik játszmában is meg tudtak lépni a fehéroroszok, azonban hosszú ideig öt-hat pontnál nem volt nagyobb a különbség. Viszonylag ez volt a legszorosabb játszma, csak a végén léptek el, s végül egy ásszal le is zárták a meccset (17:25).

Bozóki Bence értékelte a találkozót:

Bozóki Bence szavai a fehéroroszok elleni meccs után 🇭🇺🇧🇾#Volleyball #EuroLeagueM Bence Bozóki's words after the match vs Belarus 🇭🇺🇧🇾

Közzétette: Magyar Röplabda Szövetség – 2018. június 6.

Bogdan Tanase: – Dominált az ellenfelünk, főleg szervában és blokkban. Mindenki láthatta, tapasztalt csapat a fehérorosz, de legalább próbálkoztunk. Rengeteget kell dolgoznunk, még a technikán is, hiába felnőttjátékosokról van szó. Időre és sok-sok gyakorlásra volt szükségünk.

A csoport állása: 1. Fehéroroszország 15 pont (6 mérkőzés, 16:4), 2. Horvátország 12 (5, 13:4), 3. Albánia 4 (5, 5:13), 4. Magyarország 2 (6, 4:12)

Válogatottunk most egy hónapos pihenőt kap, majd július 9-én kezdődik az Eb-selejtezőkre való felkészülés…