Makulátlan maradt a mérleg Izrael ellen

Második mérkőzését is lejátszotta Izrael ellen a magyar női röplabda-válogatott, amely Budapesten, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem sportcsarnokában is magabiztosan nyert. Ezúttal öt szettet játszottak a csapatok, de a mieinknek makulátlan maradt a mérlege.

 

A keddi mérkőzéshez hasonlóan ezúttal is kissé döcögősen indult a találkozó – az újoncok közül ezúttal Szedmák Réka kezdett, de mellette Sándor Renáta és Szakmáry Gréta voltak még a „bombázók” –, de a mieink ezúttal is végig kézben tartották a találkozót, húszhoz érve már néggyel is vezettek, majd hat játszmalabdát harcoltak ki, amiből a másodikat sikerült is értékesíteni (25:19).

A második játszmában Bleicher Réka és Dékány Bernadett kezdett, s ekkor már gyorsan kijött a két csapat közti különbség: A szett közepén Szakmárynak volt egy maratoni nyitássorozata, ami után hét ponttal léptek el a mieink. Innen még visszajöttek háromra az izraeliek, de kisvártatva – ezúttal Bleicher szerváival – megint kilencre nőtt a különbség. Végül megint hat szettlabdája volt a mieinknek, de ezúttal kettőt is hárítottak az izraeliek, mire egy hálóérintés végül eldöntötte a játszma sorsát (25:20).

A harmadik játszmára megint alaposan kicserélődött – Jan De Brandt gyakorlatilag sort cserélt –, és „szokás szerint” megint elfáradtak a nem sokat cserélő izraeliek, így most már az elejétől kezdve végig magabiztosan vezettek a mieink, a vége felé már kilenccel is. A vége felé ugyan volt egy kisebb hullámvölgy, de aztán így is a legsimább játszmája lett a mieinknek (25:16).

Nem így a már ráadásnak számító negyedik szettben, amelynek közepén még fej fej mellett haladtak a csapatok, ám 12:12 után a mieink huszáros rohama megint eldöntötte a játszma sorsát (25:17). És még ekkor sem volt vége: a csapatok egy ötödik, rövidített játszmának is nekidurálták magukat, ebben a felvonásban viszont jól tartották magukat a vendégek, egyszer-egyszer még vezettek is. Ekkor négy újonc is pályán volt a mieinknél, de nem remegtek meg, amikor kellett, megrázták magukat, és végül ezt a játszmát is behúzták (15:12).

 

MAGYARORSZÁG – IZRAEL 5:0 (19, 20, 16, 17, 12)

Budapest, Közszolgálati Egyetem, 100 néző. V: Adler, Halász E.

MAGYARORSZÁG: Tálas 1, Sándor 6, Nagy E. 14, Szedmák 7, Szakmáry 9, Pekárik 5. Csere: Molcsányi, Lékó (liberók), Bleicher R. 1, Dékány 7, Szűcs 6, Villám 5, Glemboczki 8, Németh A. 8, Pintér 7, Bagyinka. Szövetségi kapitány: Jan De Brandt.

IZRAEL: Marmen 9, Dudockin 2, Malik 10, Lander 3, Chodorov 7. Csere: Zilberman (liberó), Kopilovich, Stein 4, Ganah 1, Siriha. Szövetségi kapitány: Giuseppe Cuccarini.

Az eredmény alakulása: I. játszma: 4:5, 10:8, 16:13, 20:16, 24:18. II. játszma: 3:4, 8:6, 13:6, 13:10, 19:10, 22:15, 24:18. III. játszma: 3:0, 6:2, 13:7, 18:9, 23:11, 24:12. IV. játszma: 5:3, 12:12, 20:15, 24:16. V. játszma: 3:4, 8:6, 10:11, 14:11.

 

Jan De Brandt: – Tökéletes ellenfél volt számunkra az izraeli csapat, mert így minden játékost kipróbálhattam, anélkül, hogy kockára tettük volna a győzelmet. Azért látszik, hogy vannak még hiányosságok, még szükség van finomhangolásra, de nekünk egy hónap múlva, a négyes döntőben kell csúcsformában lennünk.