Nem okozott gondot a Kecskemétnek a Pénzügyőr

Szerdán az első mérkőzést játszották le a férfi NB I bronzpárharcában. A kecskemétiek hazai pályán magabiztosan győzték le a tavalyi ezüstérmes Pénzügyőrt, s így vezetést szereztek a párharcban. Folytatás szombaton, Budapesten.

Férfi NB I, a 3. helyért, 1. mérkőzés:

HÉP-Kecskemét – Pénzügyőr 3:0 (17, 16, 17)

Kecskemét, 100 néző. V: Adler, Tillmann.

KECSKEMÉT: Török R. 2, Kunert 6, Kovács Z. 8, Gacs 11, Krupánszki 13, Petrovics 9. Csere: Deák (liberó). Vezetőedző: Szasa Nedeljkovics.

PÉNZÜGYŐR: Jánossy 1, Rozgonyi, Kiss D. 7, Kecskeméti 3, Kovács S. 5, Rása 4. Csere: Manoogian, Bán (liberók), Szalai Sz 7, Takács G. 8, Bokor G. 1, Török P., Gallo, Kiss N. Vezetőedző: Weczera Csaba.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 0:6, 6:7, 14:8, 17:10, 21:13. II. játszma: 4:2, 8:7, 13:9, 16:12, 19:13, 22:15. III. játszma: 1:3, 7:4, 10:6, 13:9, 16:10, 20:14.

Szasa Nedeljkovics: – Nagyon örülök, hogy az elsőtől az utolsó percig biztos játékkal rukkoltunk ki. A csatának azonban még nincs vége, készülünk a szombati ütközetre.

Weczera Csaba: – A játék minden elemében jobb volt a Kecskemét, nem tudtunk felpörögni a találkozóra. Remélem, szombaton a szebbik arcunkat mutatjuk.

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Kecskemét javára

Május 3., csütörtök
18:00 1. MCM Diamant Kaposvár – Hungast-Haladás (női extraliga, osztályozó, 3. mérkőzés)
Május 4., péntek
18:00 Vegyész RC-Kazincbarcika – Fino Kaposvár (férfi NB I, döntő, 1. mérkőzés)
20:00 Fatum-Nyíregyháza – Linamar-BRSE (női extraliga, döntő, 2. mérkőzés); Tv: M4Sport
Május 5., szombat
14:00 Pénzügyőr – HÉP-Kecskemét (férfi NB I, a 3. helyért, 2. mérkőzés)
19:00 Jászberény – UTE (női extraliga, a 3. helyért, 2. mérkőzés)
Május 6., vasárnap
13:00 MAFC-BME – Szolnok (férfi NB I, az 5-8. helyért); Tungsram-csarnok
15:00 PTE PEAC – Sümeg (férfi NB I, 9-11. helyért)
16:00 Dunaferr – MÁV Előre (férfi NB I, az 5-8. helyért)
16:00 Vasas Óbuda – MTK (női extraliga, osztályozó, 3. mérkőzés)
18:00 Palota – HÉP-RÖPKE (női NB I osztályozó, 1. mérkőzés)
18:00 Hungast-Haladás – 1. MCM Diamant Kaposvár (női extraliga, osztályozó, 4. mérkőzés)