Otthon sem ismert kegyelmet a Fatum

A női extraliga elődöntőjének második mérkőzését játszották Nyíregyházán, ahová az UTE látogatott. Az első mérkőzésen, idegenben, döntő szettben győztes nyíregyháziak hazai pályán simán, három játszmában nyertek a lilák ellen.

Női extraliga, elődöntő, 2. mérkőzés:

FATUM-NYÍREGYHÁZA – UTE 3:0 (17, 22, 16)

Nyíregyháza, 1100 néző. V: Tillmann, Jámbor.

NYÍREGYHÁZA: Matics 14, Kalotai 4, Váldez 12, Fernández 12, Kalicsanyin 10, G. Francesco 4. Csere: Tóth F. (liberó), Rutarová, Villám L. Vezetőedző: Hollósy László.

UTE: Cross 7, Bleicher R. 5, Szűcs K. 2, Bezsandolszka 9, Bosio 3, Hiruela 9. Csere: Kötél D. (liberó), Ancsin, Da Silva 4, Dégi. Vezetőedző: Horacio Bastit.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 5:10, 7:13, 16:15, 22:17. II. játszma: 4:2, 5:6, 12:8, 13:15, 18:17, 22:19. III. játszma: 10:5, 16:9, 19:14.

Pedig a meccs elején a lilák alaposan meglepték a hazaiakat, az első játszma közepén hat ponttal is vezettek, ám 15:15 után átvették a vezetést a hazaiak és ezt követően már csak két pontot engedélyeztek a vendégeknek. A második szettben felváltva vezettek a csapatok, ez hozta a legszorosabb csatát is, de a végjáték megint a szabolcsiaknak sikerült jobban, akik ezután már megállíthatatlanok voltak és a 14 pontig jutó Matics vezérletével simán nyerték a harmadik felvonást és a meccset is.

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–0 a Nyíregyháza javára. A harmadik mérkőzést április 9-én, hétfőn játsszák, Újpesten.

Hollósy László: – Külön örülök annak, hogy akik az első meccsen visszafogottan teljesítettek, ezúttal megmutatták, mire képesek. Most még élvezni kell a győzelmet, majd menni tovább, mert biztosra veszem, hogy az UTE nem adta fel.
Horacio Bastit: – Nem játszottunk jól, mindemellett a Nyíregyháza jó nyitásaival nagyon megnehezítette a dolgunkat. Jobban védekeztünk, mint az első meccsen, de ezt nem tudtuk kihasználni, mert támadásban többet hibáztunk.

Április 6., péntek
18:00 1. MCM-Diamant Kaposvár – Vasas Óbuda (női extraliga, az 5. helyért, 1. mérkőzés)
18:30 MAFC BME – Dunaferr (férfi NB I, az 5-8. helyért), Sződliget utca
19:00 Szolnok – MÁV Előre (férfi NB I, az 5-8. helyért)
20:00 TFSE – Palota (női NB I, az 5. helyért, 1. mérkőzés)