BRSE: megtették az első lépést a döntő felé

A címvédő Linamar-Békéscsaba házigazdaként 3-1-re legyőzte a Jászberényt a női röplabda Extraliga elődöntőjének első, vasárnapi mérkőzésén.

A hazaiak a mérkőzés előtt felvonták a közelmúltbeli MEVZA-sikert megörökítő zászlót, és a közönség az első szettben is elégedett lehetett a látottakkal. A Jászberény hamar nagy hátrányt szedett össze az első szettben, és végül mindössze 13 pontot gyűjtött. A második felvonásban 8-8 után három ponttal ellépett a Békéscsaba, ezt az előnyt pedig végig megőrizte, és 25-22-vel került még közelebb a győzelemhez. A harmadik játékrészben is a házigazda kezdett jobban, de a vendégek elkapták a fonalat, hat pontos hátrányból visszajöttek, és fordulatos végjátékban 26-24-re szépítettek. A negyedik szettben már nem tudták megismételni ezt a bravúrt a berényiek. A bajnoki címvédő helyenként látványos ütésekkel, végig vezetve 25-21-ra, összesítésben pedig 3-1-re győzött, és előnybe került a párharcban. A csata az egyik csapat harmadik győzelméig tart, a második mérkőzést csütörtökön játsszák Jászberényben.

Linamar – Békéscsabai Röplabda SE – Jászberény VT 3:1 (13, 22, -24, 21)

Békéscsaba, 1400 néző. V.: Halász T., Tillmann.

BRSE: Ludmán 4, Bodnár 17, Fresco 18, Mlinar 17, Dobi 3, Kosekova 5. Csere: Molcsányi (liberó), Pekárik 2. Szakmai igazgató: Kormos Mihály.

Jászberény: Genesis 15, Pintér A. 7, Adamenya 1, Miklai 23, Ivonkina 6, Bleicher N. 4. Csere: Lékó (liberó), Bertók, Borsos. Vezetőedző: Deme Gábor.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:4, 16:6, 21:11. II. játszma: 8:6, 16:13, 21:17. III. játszma: 8:3, 16:15, 18:21. IV. játszma: 8:5, 16:9, 21:16.

Kormos Mihály: A mérkőzés elején betartották a lányok a megbeszélteket, olvastuk ellenfelünk játékát. Aztán csökkent a koncentráció és visszaesett teljesítményünk. Csütörtökön győzni megyünk Jászberénybe!

Deme Gábor: Kétarcú volt a játékunk, az első szettben úgy játszott a csapat, amelyik nincs is itt. A második játékrésztől elkezdtük hinni, hogy akár nyerhetünk is. Több volt ebben a mérkőzésben, otthon igyekszünk javítani.