Simán továbbjutott a Pénzügyőr, kis híján bombameglepetés Budaörsön

dav

Két mérkőzést játszottak le szerdán a röplabda élvonalban. A férfiaknál a Pénzügyőr magabiztosan nyert Szolnokon is, így bejutott az elődöntőbe, a női NB I-ben viszont óriási fordulatok után nyerte meg a mindent eldöntő harmadik meccset a Budaörs, a TFSE ellen, s jutott ezzel elődöntőbe.

Férfi NB I, negyeddöntő, 2. mérkőzés

Szolnok – Pénzügyőr 0:3 (–22, –19, –12)

Szolnok, 150 néző. V: Csizmarik, Bodrogi.

SZOLNOK: Guzmics 1, Fülöp 7, Varga Z. 5, Gönczi 13, Szabó P. 2, Kholman 1. Csere: Farkas R. (liberó), Boa 2, Bíró 1. Vezetőedző: Gulyás Ferenc.

PÉNZÜGYŐR: Kecskeméti 2, Kiss D. 5, Gallo 3, Rozgonyi 14, Jánossy 4, Rása 7. Csere: Manoogian (liberó), Kovács S. 4. Vezetőedző: Weczera Csaba.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 7:8, 12:16, 18:21. II. játszma: 7:8, 14:16, 17:21. III. játszma: 5:8, 10:16, 12:21.

Gulyás Ferenc: – Sajnos itthon sem tudtunk csodát tenni, megérdemelten győzött a Pénzügyőr, és sok sikert kívánok nekik a folytatáshoz. Csak az első két szettben tudtuk tartani velük a lépést, mert több kulcsjátékosom sem tudta hozni magát, mi pedig sajnos nem vagyunk még olyan csapat, amelyik ezt el tudja viselni. De nem vagyok elkeseredve, folytatjuk tovább a felkészülést a MÁV Előre ellen, a cél ezek után az ötödik hely.

Weczera Csaba: – Sikerült ugyanazt a mentalitást átmentenünk a szombati meccsről és ugyanazzal a taktikát betartva nyertünk. Mostantól az elődöntőre készülünk.

Az egyik fél második győzelméig tartó párharcot a Pénzügyőr nyerte 2–0-ra.

Várhatóan a Pénzügyőr a Kazincbarcikával játssza az elődöntőt, míg a Szolnok a MÁV Előrével meccsel az 5-8. helyért.

Női NB I, negyeddöntő, 3. mérkőzés:

Budaörs – TFSE 3:2 (–18, 16, –24, 25, 10)

Budaörs, 100 néző. V: Halász E., Gyulai.

BUDAÖRS: Szabó D. 9, Kilyénfalvi 18, Szabó L. 3, Radomszki 3, Ostorházi 11, Vezsenyi 16. Csere: Maurer (liberó), Szabó K. 7, Tóth E. 3, Juraszik. Vezetőedző: Balogh István.

TFSE: Kolada 6, Poór 12, Villám Cs. 10, Zolnai 10, Imreh 12, Amaro 15. Csere: Canelle (liberó), Körmendi 1, Czakó, Németh J. Vezetőedző: Molnár István.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 6:8, 11:9, 12:13, 15:19, 18:24. II. játszma: 3:6, 10:6, 15:8, 20:11, 24:15. III. játszma: 6:8, 10:9, 15:11, 17:16, 20:20, 21:24. IV. játszma: 1:6, 2:11, 5:11, 8:18, 11:20, 15:21, 23:22, 24:23. V. játszma: 3:4, 6:4, 8:6, 9:9, 13:9, 14:10

Balogh István: – A negyedik játszma volt a kulcs, addig nagyon görcsösen játszottunk, de ott magunkat is sikerült legyőznünk. Több szükségmegoldást is használnom kellett, de ezek végül bejöttek.

Molnár István: – Egy ilyen meccs után nehéz bármit is mondani. Tipikusan az a mérkőzés volt, ahol a mennyet és a poklot is megjártuk. Sajnos a negyedik játszmában a lányok túl hamar elhitték, hogy már megvan a győzelem.

Az egyik fél második győzelméig tartó párharcot a Budaörs nyerte 2–1-re.

A Budaörs az MTK-val játssza az elődöntőt, a TFSE a Palotával meccsel az 5. helyért.

Március 29., csütörtök
19:00 MAFC-BME – Fino Kaposvár (férfi NB I, negyeddöntő, 2. mérkőzés), Tungsram-csarnok
Március 30., péntek
15:00 Sümeg – PTE-PEAC (férfi NB I, 9-11. helyért)
Március 31., szombat
17:00 Fino Kaposvár – MAFC-BME (férfi NB I, negyeddöntő, 3. mérkőzés – ha szükséges)