Négy között a Jászberény, a Kaposvárnak álom maradt az elődöntő

Az UTE és a Linamar-BRSE után a Jászberényi RK jutott be harmadikként az elődöntőbe, miután a kaposvári 3:2-es sikerét követően hazai pályán 3:0-ra verte a Diamantot.

Női röplabda Extraliga, negyeddöntő, 2. mérkőzés

Jászberény Volleyball Team-1. MCM-Diamant Kaposvári Egyetem 3:0 (18, 20, 19)

Jászberény, 300 néző. V.: Szabó P., Halász T.

Jászberény: Miklai 11, Ivonkina 12, Bleicher N. 5, Genesis 13, Pintér A. 12, Adamenya 2. Csere: Lékó, Turi (liberók), Bertók. Vezetőedző: Deme Gábor
Kaposvár: Kanizsai 6, Leidgeb 5, Fábián 4, Iricanin 10, Sitkey 1, Horváth A. 6. Csere: Csitári (liberó), Harmath, Szivós, Lutter L. Vezetőedző: Zarka Péter

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 8:5, 11:11, 14:13, 20:14, 23:17. II. játszma: 5:1, 6:7, 10:8, 14:9, 18:13, 24:19. III. játszma: 1:2, 5:7, 8:10, 10:10, 14:12, 18:14, 18:17, 20:19, 24:19.

A szerdai kaposvári, 3:2-es győzelem után önbizalommal telve várta a Jászberény hazai pályán a Diamant elleni párharc második összecsapását. A somogyiak dolgát tovább nehezítette, hogy a pénteki edzésükön bokaszalag-szakadást szenvedett brazil ütőjük, Deborah Araujo. A szélsőütőre a hírek szerint több hónapos kihagyás vár, így ebben a szezonban már nem is léphet pályára. A Jászberény hazai pályán mindenképpen esélyesebbnek tűnt, és ezt már az első szettben bizonyította, amikor mindössze 18 pontot engedélyezett a somogyiaknak. A második játszma derekán is öt pont volt már a két együttes közti különbség, és ezt a hátrányt már nem is tudta ledolgozni a Diamant. A harmadik játékrészben 18:14-ről 18:17-re még felzárkóztak a vendégek, de a remek formában játszó berényi csapat sebességet váltott, s 25:19-re nyerte a záró játékrészt, ezzel pedig elődöntőbe került. Az egyik fél második sikeréig tartó párharcot 2-0-ra hozta a Jászberény.

Deme Gábor (Jászberényi RK, vezetőedző): – Büszke vagyok a csapatomra, magabiztos játékkal jutottunk a négy közé, teljesíteni tudtuk, amit elterveztünk!

Zarka Péter (1. MCM-Diamant Kaposvári Egyetem, vezetőedző): – Gratulálok a Jászberénynek. Kár az első mérkőzésért, amelyet öt játszmában vesztettünk el, s Araujo sérülése is a legrosszabbkor jött.