2017. április 19., szerda 22:21

Női döntő: mindkét csapat győzni akar a Folyondár utcában

A Vasas borítja a papírformát, vagy karnyújtásnyira kerül története negyedik magyar bajnoki címéhez a Békéscsaba. Erre a kérdésre is választ kapunk a női röplabda-bajnokság döntőjének második mérkőzésén, csütörtökön 20 óra 15 perces kezdettel a Folyondár utcában.

Húsvét hétfőn, a Linamar-Békéscsabai RSE otthonában hiába kezdte jól a játszmákat a Vasas, nem forgott veszélyben a címvédő 3:0 arányú győzelme. A fővárosiak természetesen szeretnék megragadni a hazai pálya adta lehetőséget, és hosszú idő után immár sikerélményre vágynak a békésiek ellen.
„Remélem, a hazai pálya megadja a kellő lendületet és magabiztosságot a csapatnak, mert ez hiányzott az előző találkozóról. Bízom benne, hogy sikerül kozmetikázni az eredményen”vélekedett a piros-kékek fiatal centere, Szedmák Réka.
A Békéscsaba önbizalmát egy újabb adat növelheti a finálé második felvonása előtt: a csapat pontosan hetven mérkőzést nyert egymás után a magyar mezőnyben, ami mindenképpen egy egyedülálló, elismerésre méltó sorozat. A címvédő elsősorban határozottabb támadójátékának és szervezettebb blokkvédekezésének köszönhetően imponáló magabiztossággal nyerte meg az első találkozót, és nem titkoltan várja a hasonló folytatást.
Nehéz mérkőzésre számítok, biztosan nem lesz annyira egyértelmű összecsapás, mint az első – fogalmazott a BRSE válogatott centere, Bodnár Dorottya. - A Vasas saját otthonában mindent megtesz majd azért, hogy nyerni tudjon. Mi azonban ebben a szezonban sok nehéz mérkőzést megvívtunk már, és úgy gondolom, ha azt játsszuk, amire képesek vagyunk, nem állhat előttünk akadály. Győzni megyünk Budapestre!”
A csabaiakkal kapcsolatos friss hír, hogy Molcsányi Rita, Szpin Renáta és Ludmán Réka után, Petrenkó Brigitta is két évre kötelezte el magát a bajnoki címvédőhöz. A 17. életévét májusban betöltő feladót a legnagyobb ígéretnek tartják a hazai és külföldi szakemberek, akinek ha töretlen marad a fejlődése, akkor nemzetközi szinten is fényes karrier előtt áll. A 182 centiméter magas játékos első teljes szezonját tölti a felnőtt csapattal, de fiatal kora ellenére számos fontos összecsapáson szavazott neki bizalmat Sasa Nedeljkovic vezetőedző.
A Vasas Óbuda – Linamar-BRSE találkozó csütörtök este, 20.15 órakor kezdődik a fővárosban, a Folyondár utcai pályán. A mérkőzést élőben közvetíti az M4 Sport televíziós csatorna.
Megjelent: 337 alkalommal