2017. április 14., péntek 19:14

Nyertek a lányok – még a csoportgyőzelem is összejöhet

A csütörtöki, Fehéroroszország elleni vereség után leány U16-os válogatottunknak a házigazda Szerbia ellen mindenképpen győznie kellett az Eb-re való kijutás esélyének megtartásához. Bár a meccset a hazaiak kezdték jobban, lányaink fordítottak és 3:1-re győztek. Így még akár a csoportgyőzelem is elérhető közelségbe került, igaz, ehhez szombaton 3:0-ra kellene legyőzni a pont nélküli Montenegrót, s aztán ki kell szurkolni a szerbek 3:1-es sikerét a fehéroroszok ellen.

LEÁNY U16-OS EB-SELEJTEZŐ:
SZERBIA – MAGYARORSZÁG 1:3 (15, –30, –16, –20)
Belgrád, 500 néző. V: Marschner (cseh), Milic (osztrák)
Magyarország: Szabó L. 4, Bakai 6, Veres 9, Vecsey 21, Orosz 16, Boskó 4. Csere: Kertész (liberó), Stollár 17, Berkó, Molnár T. 1. Szövetségi kapitány: Halász Márta.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 2:8, 8:16, 8:21. II. játszma: 4:8, 7:16, 15:21, 21:24, 27:26. III. játszma: 7:3, 8:7, 13:16, 15:21. IV. játszma: 8:7, 14:16, 18:21, 20:24.

Meglehetősen álmosan kezdte a csapat a találkozót, akik másodedzőjük után egy játékosukat, Kiss Annát is nélkülözniük kellett a meccsen. „Kicsit” is elkapta a vírus. Gyakorlatilag állva hagytak bennünket a szerbek, akik remekül kiszolgálták a kb. 500 fős hazai tábort.

A második szettől gyökeresen megváltozott a játék képe. A magyar virtus megvillant. Kiváló blokkokkal és bátor szervákkal rukkoltak elő lányaink. A torna eddigi legkiélezettebb, és leghosszabb játszmájában pedig hideg fejjel, és ami ennél is fontosabb bátor játékkal mutatták meg a helyieknek, hogy nem minden arany, ami fénylik! 32:30-ra húztuk be a szettet és már ekkor érezhető volt, hogy nem fogunk megállni.

A folytatás is jól alakult, továbbra is fegyelmezetten fejezték be a támadásokat a magyarok, és egyre jobban szervált a csapat. Nem is találták az ellenszert a szerbek, akiken úrrá lett az idegeskedés és hibát hibára halmoztak, sokat segítve ezzel nekünk a kritikus pillanatokban. Az utolsó szettben fej-fej mellett haladtak a csapatok egészen a második technikai időig. Itt azonban sikerült kettőre, majd háromra növelni az előnyt, amit húsz fölött már képtelenek voltak behozni a szerbek. Ezzel a fantasztikus sikerrel életben tartotta a magyar válogatott a továbbjutási esélyeit.

Halász Márta: - Tegnaphoz képest tudtunk javítani a szerváink hatékonyságán, és talán ennek köszönhetően a blokkunk is hatékonyabb lett. Betartották a lányok a taktikai utasításokat, és az első szett után nem adták fel, hanem nekiugrottak a szerbeknek. Ez volt a győzelmünk kulcsa. Gratulálok az egész csapatnak!

A csoport másik mérkőzésén: Fehéroroszország – Montenegró 3:1
A csoport állása: 1. Fehéroroszország 6 pont (6:2), 2. Szerbia 3 (4:4, 188:163), 3. Magyarország 3 (4:4, 181:191), 4. Montenegró 0 (2:6)
Válogattunk szombaton 16:30-kor kezd Montenegró ellen.

FIÚ U17-ES EB-SELEJTEZŐ
Fehéroroszország – Magyarország 3:0 (17, 10, 21)
Cserkaszij, 250 néző. V: Boszenko (ukrán), Mardar (moldáv).
Magyarország: Boa 8, Kara 6, Flachner K. 2, Iván G. 3, Laczi 5, Tomanóczy 1. Csere: Oláh, Sárközi (liberók), Soyvural, Iván B. 1, Csordás 1, Matyiák. Szövetségi kapitány: Bodonyi Ákos.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:5, 16:11, 21:14. II. játszma: 8:3, 16:6, 21:8. III. játszma: 6:8, 16:11, 21:18.

Már a délelőtti edzést követően nyilvánvalóvá vált ellenfelünk óriási fizikai fölénye – számolt be a mérkőzésről Bodonyi Ákos szövetségi kapitány. – Az ellenfelünk utánunk edzett, ahol az edző kollégákkal beletekintettünk egy részletbe. Elsődleges feladat volt annak a gátnak a feltörése, amely az előző nap megakadályozott minket abban, hogy játékunk legjavát hozzuk. Próbáltunk mentális tekintetben fejlődni, ami sikerült is...

Ellenfelünk az első szett során fokozatosan alakította ki 8 pontos előnyét, de nem volt komolyabb hullámvölgyünk. Mindössze realizálódott a fizikai különbség. A második felvonásban lendületes nyitássorozatokkal lehetetlenítettek el minket Fehérorosz ellenfelünk. Az egy labdás nyitásfogadásokat kivédekezték a kontra támadásokat egy blokkra ledolgozták, amit kíméletlenül pontra váltottak. Ebben a szettben nem sok sanszunk volt a szettgyőzelemre.

A harmadik játékrész nagyon jól indult számunkra. Ellenfelünk lesüllyedt mi pedig nagyon bátor játékkal kihoztuk magunkból a maximumot. Ellenfelünk nehezen, de ledolgozta hátrányát. 23:21-es állásnál ugyan ők vezettek, de időt kértek, amit sajnos részünkről két ki nem kényszerített hiba követett. Véget is ért a szett és vele a mérkőzés is.

A játékunk képe a második szettől eltekintve sokat lépet előre. Emelt fővel tudtunk távozni. Ellenfelünk jelentős fizikai fölénye ellenére helyenként egyenrangú partnerei tudtunk lenni a fehérorosz válogatottnak. Sajnos, hogy ez a mentalitás nem jellemezte a csapatot egy nappal korábban. Az első mérkőzés nyomása másnapra eltűnt, talán a jövőben még inkább előrébb tudunk lépni a játék képével kapcsolatban. Fizikai tekintetben elmaradunk Európa legjobbjaitól. Csapatunkból talán Boa Szabolcs tudott magas színvonalú játékot produkálni helyenként. Remélhetőleg tudjuk még bővíteni keretünket. A férfi vonalon jóval nagyobb alapokra (létszám tekintetében) lesz szükség a jövőben!

Megjelent: 467 alkalommal