2017. március 20., hétfő 12:29

Heti program: folytatódik a férfi döntő, kezdődik a női negyeddöntő

A múlt heti „pihenő” után újra gőzerővel beindul a bajnokság, hiszen folytatódnak a férfi NB I helyosztói, és most már a női bajnokság rájátszása is megkezdődik. Emellett szombaton a leány Országos Serdülő Bajnokság elődöntői is lezárulnak.

Kedden a férfibajnokság bronzmeccsével kezdődik a hét programja, ahol az újdonsült kupagyőztes Openhouse-Szolnok fogadja az első mérkőzésen győztes Vegyész RC Kazincbarcikát. Szerdán aztán a férfidöntő második meccsét is megrendezik, ezúttal Budapesten, ahol a címvédő kaposváriaknak a vasárnapi, hazai vereség után igencsak „domborítania” kell valamit, mert különben igencsak megléphet a Pénzügyőr. Igaz, ahogyan azt Demeter György is nyilatkozta, voltak ők már ennél nehezebb helyzetben is: például két éve, a Kecskemét ellen 0:2-ről fordították meg a párharcot.

Szerdán kezdődik a női negyeddöntő is, mégpedig Békéscsabán, ahová a Penta Gödöllő látogat majd el. Csütörtökön a Fatum Nyíregyháza az UTE-t, a Jászberény pedig az MTK-t fogadja, pénteken pedig a kaposváriak női csapata látogat a Vasashoz, és az alsóházban is megkezdődnek a küzdelmek: a hétvégi, budaörsi tornán először a hazaiak a TFSE-vel meccselnek, szombaton a Palota mérkőzik meg a TFSE-vel, vasárnap pedig a Budaörssel.

A férfiaknál az 5-7. helyért is meccselnek majd a hétvégén, ahol a fővárosban játszanak az érintett csapatok (Dunaferr, HÉP-Kecskemét, MAFC) pénteken és szombaton, az alsóházban pedig szombaton, Debrecenben zárulnak a küzdelmek. Aznap a bronzcsata harmadik felvonására is sor kerül Kazincbarcikán, másnap pedig a két finalista méri össze erejét Kaposváron.
Vasárnap három női negyeddöntőt is rendeznek: Budapesten, a Szamos utcában és a Megyeri úton, valamint Gödöllőn.

Az utánpótlás bajnokságok közül ezúttal a serdülő lányokon a sor. A hétvégén kiderül ugyanis, hogy mely hat csapat kerül be az idei bajnokság hatos döntőjébe. Az elődöntőket három helyszínen, Székesfehérváron, Békéscsabán és Budapesten, a Folyondár utcában rendezik, ahonnan a csoportok első két helyezettjei jutnak a döntőbe. Az alacsonyabb helyezésekért Jászberényben, Kaposváron és Budapesten meccselnek majd.

Március 21., kedd
19:00 Openhouse-Szolnoki RKSI – Vegyész RC Kazincbarcika (férfi NB I, 3. helyért, 2. mérkőzés)
Március 22., szerda
18:00 Linamar-BRSE – Penta Gödöllői RC (női NB I, negyeddöntő, 1. mérkőzés)
20:00 Pénzügyőr – Fino Kaposvár (férfi NB I, döntő, 2. mérkőzés)
Március 23., csütörtök
17:30 Fatum Nyíregyháza – UTE (női NB I, negyeddöntő, 1. mérkőzés)
18:30 Jászberény – MTK Budapest (női NB I, negyeddöntő, 1. mérkőzés)
Március 24., péntek
17:00 Budaörs – TFSE (női NB I, 9-11. helyért)
18:45 MAFC-BME – Dunaferr (férfi NB I, 5-7. helyért)
19:00 Vasas Óbuda – 1. MCM Diamant Kaposvári Egyetem (női NB I, negyeddöntő, 1. mérkőzés)
Március 25., szombat
10:00 Női Országos Serdülő Bajnokság (Budapest – Folyondár utca, Békéscsaba, Jászberény, Kaposvár, Székesfehérvár)
11:00 HÉP-Kecskeméti RC – Dunaferr SE; Budapest, BME Sportközpont (férfi NB I, 5-7. helyért)
13:00 DEAC – PTE PEAC C-Doki (férfi NB I, 8-10. helyért)
15:00 PTE PEAC C-Doki – Sümeg; Debrecen (férfi NB I, 8-10. helyért)
16:00 MAFC-BME – HÉP-Kecskeméti RC (férfi NB I, 5-7. helyért)
17:00 DEAC – Sümeg (férfi NB I, 8-10. helyért)
17:00 TFSE – Palota RSC; Budaörs (női NB I, 9-11. helyért)
18:00 Vegyész RC Kazincbarcika – Openhouse-Szolnoki RKSI (férfi NB I, 3. helyért, 3. mérkőzés)