PENTA GÖDÖLLŐI RC – JÁSZBERÉNYI RK 0:3 (–19, –25, –16)
Gödöllő, 400 néző. V: Adler, Vári.
Penta GRC: Nagy K., Czina, Széles, Szabó A., Takács D., Radomszki. Csere: Kovács A. (liberó), Nagy A., Kötél Zs. Vezetőedző: Borkovits Zoltán.
Jászberény: Bleicher R., Borsos, Pintér, Gardovic, Slijepcevic, Takács B. Csere: Ivkovic (liberó), Bleicher N., Fábián. Vezetőedző: Branislav Franic.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:7, 10:13, 12:16, 14:16, 17:22, 19:24. II. játszma: 7:8, 14:16, 18:18, 21:20, 23:20, 23:24. III. játszma: 6:8, 7:11, 12:11, 13:16, 14:20, 15:24.

A mérkőzés elején sokáig fej fej mellett haladt a két csapat, a vendégek elég sok nyitást rontottak, így az első technikai szünetben a Gödöllő vezetett eggyel. A pihenő azonban a vendégeknek tett jót, akik átvették a vezetést, sőt, a második szünetben már néggyel is mentek. A hazaiak még visszakapaszkodtak kettőre, de ezzel el is lőtték puskaporukat, a végén állandósult a jászberényiek ötpontos vezetése, s a végén már az első szettlabdát értékesítették egy gödöllői outnak köszönhetően (19:25).

A második játszma eleje ismét szoros játékot hozott, de az esetek zömében a vendégek vezettek. A gödöllőiek a második technikai után pörögtek fel, 18:18-nál egyenlítettek, majd 20:20 után Szabó Adrienn pontjaival a vezetést is átvették. 23:20-nál már a kezükben volt a játszma, de két hiba után teljesen leblokkoltak, s így ismét a berényieknek volt szettlabdájuk. Kétszer is egyenlítettek ugyan a gödöllőiek, de a harmadik játszmalabdánál megint ők hibáztak, s ezzel ez a játszma is elment (25:27).

A harmadik felvonásban már egyértelműen a vendégek akarata érvényesült, bár 7:11 után Takács Doroti nyitásaival, köztük két ásszal még sikerült fordítaniuk a hazaiaknak, de aztán egy jászberényi időkérést követően megint beindultak Bleicher Rékáék, s Natasa Slijepcevic bombáival villámgyorsan öt-hat pontosra nőtt a különbség, a végén pedig kilenc mérkőzéslabdájukból a másodikat Pintér Andrea bombázta be kíméletlenül (16:25).

A visszavágás lehetősége nagyon gyorsan megadatik a Pest megyei csapat előtt, hiszen szombaton, majd a következő szerdán a Magyar Kupában ismét összecsapnak a csapatok.

Borkovits Zoltán: - A bátorság komoly adomány annak, akinek megadatik. Amíg nem vagyunk elég bátrak, addig törvényszerű, hogy az ilyen meccseken még szettgyőzelemeket sem fogunk szerezni.