UTE
szombat 17 december, 2016 17:00

BUDAÖRS – UTE 0:3 (–20, –15, –22)
Budaörs, 50 néző. V: Farkas, Tillmann

4:0-ig nem tudott pontot szerezni az UTE, amely 6:3 után kezdett el „felébredni”. Az első technikai szünetben 8:6 állt az eredményjelzőn a hazai csapatnak, majd egy remek nyitás után 10:10-nél érték be a Budaörsöt a lilák. Ekkor felváltva jöttek a pontok, hol egyik, hol a másik csapat vezetett, egészen a második szünetig, ahol egy Miklai/Nagy blokk után 15:16 volt az állás. Nagy Viktória ászának köszönhetően először vezettek kettővel a vendégek, majd egészen 20:22-ig tartották a különbséget. A hazaiak ezt követően már nem csináltak pontot (20:25).

A második játékrész eleje ott folytatódott, ahol az első abbamradt, egészen 0:3-ig sikerült meglógniuk, ekkor a hazaiak időt kértek. Ez bejött nekik, és hamarosan már 4:4 volt az állás. Az első szünetben Miklai Zsanett okos ejtése után a liláknál volt az előnyt. A vendégek a pauza után ismét megrázták magukat, és 8:12-re, majd 10:14-re is sikerült ellépniük. A második szünetben már 11:16-volt az állás, a hátralevő időben állandósult az öt-hatpontos előny, ami végére tíz lett (15:25).

A harmadik szett elején 2:2-ig partiban volt a két csapat, majd jött egy hullámvölgy a vendégeknél, amit a budaörsiek ki is használtak, és 8:2-re elléptek. A folytatásban is ők játszották a főszerepet. 13:4-nél elkezdték a felzárkózást a lilák, 13:8-nál a hazaiak is időt kértek, majd sikerült újra növelniük a különbséget. A második szünetben már héttel vezettek, ám ekkor zsinórban hozott hét pontot az UTE, így kiegyenlítettek (16:16). Ezután megint csak az idegek csatája következett, hiszen egy-egy pontot szerezve lépdeltek a csapatok előre, megint hol az egyik, hol a másik együttesnél volt az előny. 21:22-nél egy nyitást követően a liberó, Kötél Dóra fogadta a labdát, amely úgy pattant át a budaörsi térfélre, hogy azt nem tudták hárítani. 22:24-nél Nagy Viktória ászával zárult a mérkőzés (22:25).

Milodanovics Andrea: - Kicsit nehézkes volt a mai győzelmünk, de ezt be tudom annak, hogy már mindenki a Vasas elleni Magyar Kupa visszavágó mérkőzésre gondolt. Szoktam mondani, hogy nagyon nehéz egy Budaörshöz hasonló csapat ellen játszani, ahol nagyon kevés a tiszta labdamenet. Döcögősen indultunk, de úgy gondoltam a találkozó előtt, hogy ma azoknak adok játéklehetőséget, akik eddig kevesebbet játszottak, így nem Ashley, hanem Nagy Viki kezdett, aki nagyon jól teljesített. A juniorok közül még Juraszik Patrícia lépett parkettre, aki szintén jól játszott.