PENTA GÖDÖLLŐI RC – LINAMAR-BÉKÉSCSABAI RSE 0:3 (–18, –16, –15)
Gödöllő, 200 néző. V: Halász, Bátkai-Katona.
Gödöllő: Kötél Zs., Széles, Czina, Szabó A., Takács D., Radomszki. Csere: Kovács A. (liberó), Nagy A. Vezetőedző: Borkovits Zoltán.
Békéscsaba: Tálas, Bodnár, Clement, Csengeri, Szakmáry, Matics. Csere: Molcsányi (liberó), Soós, Petrenkó, Ludmán. Vezetőedző: Szasa Nedeljkovics.
Az eredmény alakulása: I. játszma: 7:3, 8:7, 8:12, 11:13, 13:16, 16:23, 18:24. II. játszma: 5:8, 7:8, 8:13, 10:13, 11:16, 12:19, 16:24. III. játszma: 0:5, 2:8, 7:10, 10:16, 10:19, 14:21, 14:24.

Kicsit nehezen lendült játékba a bajnokcsapat, hiszen a házigazdák Takács Doroti nyitássorozatával 7:3-ra is vezettek, ám aztán éppen az egyik ex-gödöllői, Szakmáry Gréta nyitásaival az első szünetben így is csak egy ont volt a különbség. A pihenő után pedig Tálas Zsuzsanna szervált 12:8-ig, s innen már nem volt visszaút a hazaiaknak, a végén viszonylag simán nyerték az első játszmát a vendégek (18:25).

A második játszmát sokkal jobban kezdték a vendégek, akik az első szünetben hárommal vezettek. Ugyan ezután még feljött egyre a GRC, de aztán megint meglépett a BRSE és a szett közepén Szasa Nedeljkovics becserélte a hosszú ideje sérült csapatkapitányát, Soós Nikolettát a másik korábbi gödöllői, Csengeri Petra helyére. Ez sem törte meg a vendégek lendületét, akik a végén nyolc szettlabdájukból már az elsőt kihasználták Szakmáry bombájával (16:25).

A harmadik játszma hat Bodnár-szervával kezdődött, amelyből ráadásul három ász volt. A hazaiak később sem tudtak újítani, így ebben a játszmában tetszés szerint érték el pontjaikat Tálasék. Egyszer még ugyan sikerült a szett közepén háromra visszazárkóznia a gödöllőieknek, de ezzel végleg el is lőtték puskaporukat, s a második szünet után, a csereként beállt Petrenkó Brigitta nyitásaival kilenc is volt már a különbség. Végül tíz meccslabdája volt a vendégeknek, s a másodikat Tatjana Matics helyezte el a sarokba (15:25).

Borkovits Zoltán: - Azt kaptam a meccstől, amit vártam. Remélem meg tudtuk nehezíteni egy kicsit a békéscsabaiak dolgát. Sok sikert kívánok nekik a továbbiakra...

Szasa Nedeljkovics: - Az elején egy kicsit döcögősen indult a játék, de aztán átvettük az irányítást és onnantól nem volt kérdés, hogy melyik csapat nyeri a mérkőzést. Jó játékkal, kevés hibával magabiztosan győztünk, pedig három nap alatt ez már a második komoly meccsünk volt.