VASAS ÓBUDA – UTE 3:2 (24, –21, –21, 22, 9)
Folyondár utca, 400 néző. V: Mezőffy, dr. Árpás.
Vasas Óbuda: Kountoura 2, Sklar 13, Hardy 19, Németh 21, Rountree 16, Szedmák 9. Csere: Lévai (liberó), Török, Durst. Vezetőedző: Jókay Zoltán.
UTE: Ancsin 3, Miklai 12, Bezhandolska 8, Dégi 21, Háfra 7, Headen 7. Csere: Kötél, Hadnagy (liberók). Vezetőedző: Andrea Milodanovics.

Egy héten belül másodszor is összecsapott a két csapat, a Magyar Kupa negyeddöntőjének első mérkőzését követően ezúttal bajnokin találkoztak a felek. Török Kata betegsége miatt csak a a hazai cserék között szerepelt, helyét Rountree vette át, míg átlóként Németh Anett kapott lehetőséget. A keddi meccshez hasonlóan ezúttal is alaposan bekezdtek a vendégek, Dégi Barbara vezetésével öt pontos előnyt építettek ki az első technikai szünetig (3:8). Aztán fokozatosan felvette a Vasas a mérkőzés ritmusát, és Szedmák Réka három egymást követő blokkjával egyenlítettek (12:12). A folytatásban Rountree és Németh felváltva szerezték a pontokat, s a végjátékra előnnyel fordulhattak (19:17). Egy újabb Szedmák blokkal egyetlen pontra kerültek a játszmagyőzelemtől, majd hiába hárított három szettlabdát is az UTE, Headen hálóérintésnek köszönhetően a Vasas szerezte meg a vezetést (26:24).

A második szettet is a hazaiak kezdték jobban, ám rengeteg rontott nyitással közel tartották az Újpestet (10:7). A sok hiba meg is bosszulta magát, Miklai pontjaival felzárkózott, majd fordított az ellenfél (11:14). Egy időkérést követően még sikerült ritmust váltani, ám a szorosan alakuló szett végét egyértelműen a vendégek bírták jobban, pedig Jókay Zoltán még feladócserével is próbálkozott (21:25).

Továbbra is sok hibával játszott mindkét csapat, Török hiánya érződött a nyitásfogadáson, de centereik, Hardy és Szedmák remek teljesítményének köszönhetően a Vasasnál volt az előny a harmadik szett első felében (12:9). Dégi Barbara egyre közelebb hozta a vendégeket, majd Bezsandolszka blokkjával a vezetést is átvették a lila-fehérek (15:16). Ismét Durst Anna érkezett irányítani a szett végén, a gyenge nyitásfogadás azonban rányomta a bélyegét játékukra, megérdemelten nyerte a játszmát az UTE (21:25).

A negyedik szettre már a kezdőcsapatba jelölte Durstot Jókay Zoltán, a csapatot pedig Meredith Hardy és Németh Anett vette a hátára (14:12). Sokat hibázott mindkét fél, inkább a küzdelem, mint a jó játék dominált, a Vasas azonban egyre közelebb került az egyenlítéshez (21:18). A vendégek Miklai pontjaival zárkózni tudtak az utolsó percekben, ám az egyik szettlabdánál újfent hálóba értek, következhetett tehát az ötödik játszma (25:22).

Szedmák Réka sokadik jó blokkjával, majd Sklar pontjaival álomszerűen kezdte a mindent eldöntő szettet a Vasas (4:0). Andrea Milodanovics időkérése után Dégi révén megszerezte első pontjait az UTE, Németh és Hardy azonban tovább növelte előnyt (10:4). Németh tarthatatlannak bizonyult, magabiztos támadásaival eldöntötte a játszmát (15:9).
(Forrás: vasassc.hu)