PALOTA – 1. MCM DIAMANT KAPOSVÁRI EGYETEM 0:3 (–19, –6, –20)
Sződliget utca, 50 néző. V: Bodrogi, Jámbor.
Palota: Bodnár, Oláh 3, Cirkov 6, Nyuka 4, Király, Kotlárik 3. Csere: Valasik (liberó), Lászlop 5. Vezetőedző: Fekete Krisztina.
Diamant: Kanizsai 11, Szívós 10, Bagyinka 8, Araujo 13, Sitkey 4, Horváth A. 7. Csere: Csitári (liberó), Korniss 1, Kocsi 1. Vezetőedző: Zarka Péter.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 3:8, 10:16, 15:21. II. játszma: 2:8, 5:16, 6:21. III. játszma: 8:2, 16:15, 18:21.

Az alapszakasz első körének záró találkozóján a kaposváriak számítottak esélyesnek, és a Diamant-lányok ennek szellemében léptek pályára a sereghajtó otthonában. A vendégek már a találkozó elején magukhoz ragadták az irányítást, és végig vezetve gyűjtötték be a nyitó játszmát. A térfélcsere után teljesen egyoldalú volt a küzdelem: a somogyiak a játék minden elemében felülmúlták szerény képességű ellenfelüket, és mindössze hat(!) pontot engedélyeztek nekik. A harmadik játékrészben a Palota kezdett jobban, és az első technikai szünetben már 8:2-re vezetett. A kaposváriak ekkor eszméltek, és előbb ledolgozták hátrányukat, majd pontos játékkal eljutottak a győzelemig. A látottak alapján nem volt kérdés, melyik csapat a jobb, és a Zarka-tanítványok ezúttal sok mindent meg is tudtak mutatni a tudásukból. Sokat mondó adat, hogy a Diamant 12 ász-nyitással keserítette meg a fővárosiak életét (a meccsmeglepetés-embere, Kanizsai Dorottya öt, a feladó Bagyinka Fanni pedig négy foghatatlan szervának örülhetett), a brazil ütő, Debora Araujo pedig ezúttal is az egész mezőny legeredményesebb játékosának bizonyult.

Zarka Péter: - Úgy kezdtük a mérkőzést, ahogy azt megbeszéltük, és a figyelmes, fegyelmezett játék meghozta az eredményt. 2:0 után kissé kiengedtünk, de amikor újra megfelelően összpontosítottunk, a magunk javára fordítottuk a harmadik szettet is. Határozottan nyitottunk, ami megalapozta az eredményt. Örülök a győzelemnek.