BUDAÖRS – VASAS ÓBUDA 0:3 (–12, –8, –22)
Budaörs, 50 néző. V: Szabó Zs., Kiss Z.
Budaörs: Schumicky 3, Szabó L., Horuczi 2, Imreh 6, Rácz 9, Selmeczi 5. Csere: Szabó D. (liberó), Boller, Farkas, Páli. Vezetőedző: Ratimorszky Károly.
Vasas Óbuda: Durst 1, Sklar 1, Pekárik 10, Németh 15, Rountree 12, Hardy 2. Csere: Lévai, Bánlaki (liberók), Szedmák 5, Benedek 7. Vezetőedző: Jókay Zoltán.

Megszokott felállásán több helyen is változtatott Jókay Zoltán, Durst Anna, Pekárik Eszter és Németh Anett is kezdőként kapott lehetőséget, míg Tess Rountree nyitásfogadó szélsőként bizonyíthatott. A találkozó alaphangját Németh Anett pontjai adták meg, majd Pekárik Eszter zsinórban kilencszer nyithatott, így az első szett hamar eldőlni látszott (2:11). Németh és Rountree felváltva bombázták a hazai térfélre a labdákat, a játszmát nagyon könnyedén húzta be a Vasas (12:25).

A folytatásra Benedek Gabriella Sklart, Szedmák Réka pedig Hardy-t váltotta. A szett elején ismét a remekül játszó Pekáriknak köszönhetően léptek el a vendégek, a centerük újabb kilences nyitássorozata után már csak az volt a kérdés, hány ponttal nyerik végül a játszmát (5:14). Némethet továbbra sem tudta tartani a Budaörs, így bő fél óra után megduplázták előnyüket (8:25).

A harmadik szett során jó kezdést követően kissé kiengedett a vendégcsapat, így egyenlíteni tudott a BDSE (14:14). A végjátékhoz közeledve három ponttal elléptek a hazaiak, ám Jókay időkérését követően Benedek Gabriella pontjaival pillanatok alatt egyenlítettek (21:21). Az utolsó percekben még Szedmák Réka is hozzátette a magáét, így a harmadik játszma szorosan alakuló eredménye ellenére is hozta a kötelezőt a Vasas Budaörsön (22:25).
(Forrás: vasassc.hu)