UTE – FATUM NYÍREGYHÁZA 1:3 (22, –24, –17, –22)
Megyeri út, 200 néző. V: Ujházi, Halász.
UTE: Ancsin 2, Headen 16, Bezsandolszka 10, Miklai 14, Háfra 10, Dégi 10. Csere: Kötél D., Hadnagy R. (liberók), Petrova, Lutter E., Nagy V. Vezetőedző: Andrea Milodanovics.
Nyíregyháza: G. Francesco 9, Leidgeb 4, Vacsi 11, Fernandez 15, Valdez 2, Szombathelyi 10. Csere: I. Francesco, Tóth F. (liberók), Kalotai 1, Villám 15, Andrejkovics. Vezetőedző: Horváth András.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:5, 12:5, 13:12, 16:13, 16:16, 19:16, 21:20, 24:20. II. játszma: 8:5, 12:8, 17:9, 19:17, 24:20. III. játszma: 4:8, 7:8, 12:16, 15:22, 15:24. IV. játszma: 1:3, 8:5, 16:10, 19:11, 20:18, 22:21, 22:24.

A mérkőzés eleje rangadóhoz méltó szoros játékot hozott, ahol a hazaiak az első szünet előtt kezdtek meglépni, majd a pihenőt követően Ancsin Kitti nyitásaival és remek blokkmunkával, hét ponttal is elléptek. A vendégek azonban nem hagyták magukat, mindig visszazárkóztak, 16:16-nál pedig egyenlítettek is, de átvenniük nem sikerült a vezetést. A végén 21:20-ról sorozatban három pontot szereztek a lilák, s bár a nyíregyháziak két szettlabdát is hárítottak, a harmadiknál egy hosszú feladást Miklai Zsanett ejtett vissza a térfelükre (25:22).

A második szett hasonlóan indult, mint az első, s megint a szünet után léptek meg a lilák Háfra Dominika és Miklai bombáival, s ezúttal nyolc ponttal is vezettek (17:9). Bár két pontra ezúttal is sikerült visszazárkózni, de aztán ezúttal is négy szettlabdája volt a hazaiaknak. Csakhogy ennek a játszmának teljesen más befejezése lett: az UTE sorban hibázta el a lehetőségeket, Leidgeb Noémi nyitásaival a nyíregyháziak pedig egymás után szerezték a pontokat, 24:25-nél pedig már nekik volt labdájuk az 1:1-hez, amit aztán Szombathelyi Szandra ütött be (24:26).

Az elvesztett játszmától teljesen összezavarodott a hazai csapat, amelyet a remek blokkmunkájuknak is köszönhetően a vendégek, Fernandez vezérletével végig vezetve, magabiztosan nyertek (17:25).

A negyedik felvonás is nyíregyházi pontokkal kezdődött, de 1:3 után a lilák megrázták magukat és fordítottak. Az első szünetben hárommal, a másodikban pedig hattal vezettek, majd 19:11-nél megint nyolc pont olt az előny. Azonban, ahogyan a második szettben, úgy ezúttal is kevésnek bizonyult ez a fór. Horváth András egy merész húzással ugyanis Andrejkovics Alexandrát cserélte be nyitni, s ő egymás után küldte a jobbnál jobb szervákat a lilák térfelére. A hazaiak megint megtorpantak, s összesen három pontot értek el, míg a vendégek tizennégyet. A meccslabdát pedig Fernandez blokkjával értékesítették (22:25).

Andrea Milodanovics: - Nagyon jó mérkőzés volt, de 20:14-ről nem szabad játszmát veszteni, azonban rossz döntések sorozatát hozta a csapat. Sajnálom, hogy legalább az egyik pontot nem sikerült megszerezni, ez kötelező lett volna a számunkra.

Horváth András: - Az első játszmában még kicsit a keddi MTK-mérkőzésnél jártunk, eléggé fáradtan kezdtünk. Aztán a másodikat a pokol legmélyebb bugyrából hoztuk vissza. A csapat bizonyította ezen a mérkőzésen is, hogy milyen óriási szívvel tudnak küzdeni egymásért. Le a kalappal a mai küzdésük előtt, gratulálok nekik!

A mérkőzésről készült képgaléria (fotók: Szűcs Attila)