FATUM NYÍREGYHÁZA – VASAS ÓBUDA 0:3 (–16, –24, –25)
Continental Aréna, 200 néző. V: Tillmann, Suba.
Nyíregyháza: Szombathelyi 7, Valdez 9, Leidgeb 2, G. Francesco 2, Vacsi 4, Fernandez 13. Csere: I. Francesco (liberó), Villám 5, Kalotai 2. Vezetőedző: Horváth András.
Vasas: Kountoura 2, Szedmák 5, Hardy 5, Sklar 19, Török 9, Rountree 15. Csere: Lévai (liberó), Németh A. 1, Durst 1. Vezetőedző: Jókay Zoltán.

Rangadót játszottak a női röplabda NB-I-ben. A második helyen álló Fatum Nyíregyháza a harmadik Vasast fogadta, és mindkét csapat jó formában várhatta a találkozót, mivel az elmúlt öt meccsüket a nyírségiekhez hasonlóan az angyalföldiek is megnyerték. Az első szett 10:10-ig szoros volt, ekkor azonban meglépett a Vasas, majd a hajrában növelte is előnyét, így megnyerte a játékrészt (16:25).

A második játszmát a Nyíregyháza kezdte jobban, vezetett is a csapat az első technikai szünetnél, de 10:10-nél ismét döntetlen volt az állás, és ettől kezdve fej-fej mellett haladt a két együttes egészen 23:23-ig. Ekkor a Vasas jutott szettlabdához, de sikerült hárítani az elsőt, a másodikat viszont már nem, így nagy csatában nyerte ezt a felvonást is a vendég gárda (24:26).

A harmadik játszma eleje is szorosan alakult, de 11:7-nél a Nyíregyháza vezetett. A Vasas nem adta fel, öt pontot szerezve zsinórban fordított, de sokáig nem örülhettek, mert a Fatum gyorsan egyenlített, majd a hajrá már hazai előnnyel indult. 23:19-nél úgy tűnt zsebben a szett, de a fővárosiak egyenlítettek. Játszmalabdája azonban a Nyíregyházának volt, de kettőt is hárított a Vasas, majd ők jutottak meccslabdához és az elsőt értékesítve megnyerték a találkozót (25:27).

Horváth András: - Megremegett a kezünk, sok hibát vétettünk a második és harmadik játszmában is kritikus helyzetekben. A Vasas ma jobb volt.
Jókay Zoltán: - Kezd összeérni a társaság. Nagyon kellett figyelnünk, mert végig nagy küzdelem folyt a pályán. Örülök a győzelemnek és gratulálok a lányoknak.
(Forrás: nyiregyhaza.hu)