TFSE – UTE 1:3 (–17, 20, –18, –26)
Győri út, 150 néző. V: Kiss Z., Szabó P.
TFSE: Neizer, Horváth P., Molnár A., Tóth E., Ostorházi, Hegedűs. Csere: Dobrovits, Nagy M. (liberók), Németh Szalma, Karácsonyi. Vezetőedző: Németh Lajos
UTE: Miklai, Lutter E., Ancsin, Headen, Bezsandolszka, Dégi. Csere: Hadnagy (liberó), Háfra, Nagy V., Juraszik, Petrova. Vezetőedző: Andrea Milodanovics
Az eredmény alakulása: I. játszma: 4:8, 10:12, 12:16, 14:21, 16:24. II. játszma: 0:6, 3:8, 10:9, 16:13, 17:15, 21:17, 24:18. III. játszma: 5:8, 8:13, 12:14, 13:16, 16:20, 17:24. IV. játszma: 6:1, 8:3, 8:7, 13:9, 16:12, 17:15, 22:16, 24:18, 25:24, 25:26.

Hajszál híja volt, hogy a lilák sorozatban nem a harmadik ötszettes bajnokijukat játszották, hiszen ezt megelőzően csak a döntő játszmában tudtak győzni Gödöllőn és a Kaposvár ellen is. Persze ne szaladjunk ennyire előre, a TFSE ellen esélyeshez méltóan kezdtek, s azonnal magukhoz ragadták a vezetést. Ebben az időszakban csak Tóth Eszter pontjainak köszönhetően tartotta a lépést valamennyire a hazai gárda. A második technikai szünet után (13:16) azonban Lutter Eszter sorozatban ötször nyithatott, s ez végzetesnek bizonyult: nyolc játszmalabdájukból a másodikat Miklai Zsanett bombázta be kíméletlenül (17:25).

A lilák lendülete a második szett elején is tartott, már hatnál jártak, mire a hazaiak megszerezték az elsőt. A technikai szünetben is öt volt a különbség, ám a pihenő a TF-nek jött jól, akik sorozatban öt pontot szereztek, s Tóth Eszter ászával egyenlítettek, majd két rontott szerva után a vezetést is átvették. Ami a meglepő, hogy ezt nem is adták ki a kezükből: a második szünet után ugyan csak kettő volt a különbség, de ez aztán négyre nőtt, s a vendégek egyre kétségbeesetten tapasztalták, hogy nem akar csökkenni. Sőt, a végén hat szettlabdája is volt a kékeknek, amiből végül a harmadikat ütötte be Molnár Anna (25:20).

Azonban mintha ezzel megelégedtek volna, a következő játszmában megint az újpestiek domináltak: volt már öt is az előnyük, de kettőnél közelebb sosem engedték magukhoz a hazaiakat. A végjátékban pedig 16:20 után alaposan meg is léptek, s hét szettlabdájuk is volt, amiből a másodikat Lutter értékesítette (18:25).

A negyedik játszmában, a hazaiak 6:1-es vezetésénél viszont az fordult meg az ember fejében, hogy lejt a TF csarnoka, mert mindig ugyanaz a térfél állt jobban. A kékek ezúttal éppen az ex-újpesti Horváth Petra pontjaival léptek meg, s vezettek az első szünetben is öttel. Ugyan ezt követően Dégi Barbara ászaival zárkóztak a lilák, de 8:7 után megint TFSE-percek következtek, s ezt követően már csak 17:15-nél volt egy olyan pillanat, amikor a vendégek közel tudtak kerülni. Ezután azonban megint ötre nőtt a különbség, s 24:18-nál már a legvérmesebb újpesti drukkerek is felkészültek lélekben az ötödik játszmára. Nem így a játékosaik, akiknél azok után, hogy hárították az első játszmalabdát, Ashley Headen kezdett el nyitni irgalmatlanul, s az ő ászaival, na meg a csereként beállt Háfra Dominika bombáival egymás után szerezték a pontokat a vendégek, s végül mind a hatot „kivédekezték”. 25:25 után pedig már ők kerültek előnybe, s végül a második meccslabdájukat egy outnak köszönhetően ki is használták (26:28).

Németh Lajos: - Kár volt a negyedik játszmáért. A végén rossz döntéseket hoztunk és nem azt játszottuk, ami addig működött és nyerő volt. Ettől függetlenül gratulálok a csapatnak, hiszen a második játszmát is óriási hátrányból fordították meg és a negyedikben csak hajszálra voltak a bravúrnak számító pontszerzéstől.

Andrea Milodanovics: - Örülök a három pontnak, de csalódás a számomra, hogy a kulcsembereimet sorban le kellett cserélnem gyenge teljesítményük miatt. Azon dolgozunk, hogy megnehezítsük a Vasas dolgát, de ahhoz ennél sokkal többre lesz szükség.