MTK – GÖDÖLLŐI RC 3:0 (19, 24, 20)
Szamos utca, 100 néző. V: Bátkai-Katona, Tillmann.
MTK: Lutter L., Hackl, Papp O., Lakatos, Szűcs K., Petőváry. Csere: Tímár (liberó), Kilyénfalvi, Lesi. Vezetőedző: Alberto Salomoni.
Gödöllő: Nagy K., Széles, Nagy A., Czina, Radomszki, Szabó A. Csere: Maurer, Kovács A. (liberó), Nagy Zs., Tóth-Bagi. Vezetőedző: Borkovits Zoltán.
Az eredmény alakulása: I. játszma: 8:5, 16:12, 24:18. II. játszma: 8:3, 10:7, 12:12, 16:14, 21:16, 22:24. III. játszma: 1:4, 5:5, 6:8, 9:9, 16:14, 20:14, 20:17, 24:20.

A vendégeknél Takács Doroti belázasodott, ezért nem állhatott Borkovits Zoltán rendelkezésére. Így a center, Czina Kata szerepelt ütőként, míg az ő helyét a 17 éves Nagy Andrea foglalta el. Persze ez így igencsak leszűkítette a gödöllőiek lehetőségeit, s ez bizony meg is látszódott az első játszmán, amelyet nagyon simán nyertek a hazaiak Szűcs Kinga és Lakatos Enikő vezérletével (25:19).

A második játszmában is elhúztak 10:3-ra – Szűcs Kingának volt egy remek nyitássorozata, s már úgy tűnt, kiütéses hazai siker születik, amikor előbb Radomszki Boglárka, majd Széles Petra ászaival nem csak zárkózni kezdett, de 12:12-nél egyenlített is a vendégcsapat. A második szünet után ugyan megint elhúztak a hazaiak, de aztán megint Széles nyithatott, s 21:16-ról 22:24-re fordítottak a gödöllőiek. Az i-re azonban nem tudták feltenni a pontot, sorozatban négyszer voltak eredményesek ugyanis a fővárosiak, s ezzel a második játszmát is behúzták (26:24).

A harmadik szettet a vendégek kezdték jobban, de szegény embert az ág is húzza: egy labdamenet során ütközött feladójuk, Nagy Kitti és liberójuk, Kovács Adél, előbbinek a keze pedig annyira megsérült, hogy le kellett cserélni. Helyére a 16 éves Tóth-Bagi Réka állt, ráadásul a gödöllőiek nyitásfogadása is bizonytalanná vált, így végül ezt a játszmát is viszonylag simán megnyerték Lutter Lizáék (25:20).

Alberto Salomoni: - Nagyon fontos győzelmet arattunk, és az önbizalmunknak az is jót tett, hogy nem vesztettünk szettet. Persze tisztában vagyok vele, hogy a gödöllőiek nem tudtak a legjobb csapatukkal kiállni, ezért kevésbé volt stabil a játékuk. Mi pedig taktikusan, jól szerválva megérdemelt győzelmet arattunk.
Borkovits Zoltán: - Mindenkinek el kell felejtenie ezt a mérkőzést, aztán holnap felkelni és új célokért elkezdeni dolgozni.