vasárnap 27 november, 2016 17:00

VASAS ÓBUDA – TFSE 3:0 (10, 16, 14)
Folyondár utca, 150 néző. V: Nagy, Árpás.
Vasas Óbuda: Kountoura 2, Sklar 11, Hardy 11, Rountree 9, Török 4, Szedmák 4. Csere: Lévai, Bánlaki (liberók), Németh A. 10, Durst, Benedek 2. Vezetőedző: Jókay Zoltán.
TFSE: Neizer 1, Tóth E. 9, Molnár 7, Hegedűs 1, Horváth P. 2, Karácsonyi 1. Csere: Dobrovits, Nagy M. (liberók), Körmendi 1, Németh N., Száraz. Vezetőedző: Németh Lajos.

Jókay Zoltán az első játszmában megszokott kezdőcsapatát küldte pályára, Török Kata pontjaival gyorsan előnyhöz is jutottak (8:3). Elena Kountoura remekül mozgatta csapatát, Tess Rountree és Meredith Hardy pedig magabiztosan ütötte be a labdákat, a különbség rohamosan nőtt a felek között (16:7). A sok rontott nyitást leszámítva jó teljesítményt nyújtottak a hazaiak, míg a vendégek oldaláról csak Molnár Anna villant néha, az első játszmát így nagyon könnyedén hozta a Vasas (25:10).

A második játékrészre a kaposvári mérkőzéshez hasonlóan ezúttal is változtatott a piros-kékek vezetőedzője, Rountree átvette Török helyét nyitásfogadóként, míg átlóként Németh Anett szerepelt a továbbiakban. Fiatal ütőnk remekül szállt be a mérkőzésbe, de a TFSE csapatkapitánya, Tóth Eszter is magára talált, szorosan alakult az eredmény (11:9). A folyatásban a papírformának megfelelően fokozatosan elléptek a hazaiak, Jókay pedig Durst Annának és Bánlaki Máriának is lehetőséget adott (25:16).

A harmadik játszma elejét ismét megnyomták a vendégek, továbbra is Tóth és Molnár volt elemében, az első technikai szünet után nem volt különbség a felek között (9:9). Ezután azonban Meredith Hardy zsinórban nyolcszor nyithatott, Emily Sklar is egyre gyakrabban villant, ezzel pedig el is dőlt a szett (17:9). A mérkőzést végül a szintén csereként beszálló Benedek Gabriella pontjai zárták (25:14).
(Forrás: vasassc.hu)