UTE – 1. MCM DIAMANT KAPOSVÁRI EGYETEM 3:2 (18, 23, –24, –21, 12)
Megyeri út, 200 néző. V: Szarka, Pőcze.
UTE: Headen 17, Juraszik 2, Háfra 12, Nagy V. 16, Dégi 17, Petrova 12. Csere: Kötél D., Hadnagy R. (liberó), Miklai 7. Vezetőedző: Andrea Milodanovics.
Kaposvár: Rák 15, Szívós 6, Bagyinka 3, Araujo 17, Sitkey 6, Horváth A. 17. Csere: Csitári (liberó), Kanizsai 3, Korniss. Vezetőedző: Zarka Péter.
Az eredmény alakulása: I. játszma: 5:8, 6:11, 12:12, 16:14, 21:15, 24:18. II. játszma: 5:8, 8:9, 8:11, 14:16, 17:16, 19:20, 23:23. III. játszma: 4:8, 6:11, 10:11, 10:14, 16:15, 17:18, 21:19, 21:23, 23:24. IV. játszma: 4:8, 6:11, 12:12, 16:15, 18:15, 19:20, 21:24. V. játszma: 0:2, 5:2, 8:4, 10:9, 14:11.

Kissé meglepő felállásban kezdett az UTE: az hagyján, hogy a múlt héten ujjsérülést szenvedő Ancsin Kitti helyett Juraszik Patrícia volt a feladó, de további két helyen is változtatott Andrea Milodanovics a múlt heti kezdőcsapatához képest, Miklai, bolgár Bezsandolszkaja és Lutter Eszter is a cseresarokban téblábolt.

Talán egy kicsit meg is zavarodtak emiatt a hazaiak, mert a Kaposvár kezdte jobban a meccset, s Sitkey Mariann nyitássorozatával az első szünet három pontos előnyét, ötre növelték. Jött azonban a lilák amerikai centere, Ashley Headen, s az ő szerváival visszazárkóztak a hazaiak. A második szünetben már ők álltak jobban, a végjátékban pedig már hattal is mentek, összességében pedig izgalommentesen nyerték a szettet, amelyre Headen ásza tett pontot (25:18).

A második szett hasonló forgatókönyv szerint zajlott, az első szünetben megint a vendégek vezettek hárommal, de aztán Headen és Háfra Dominika, na meg az elnyűhetetlen Dégi Barbara vezérletével megint zárkóztak a lilák. Igaz, ezúttal izgalmasabb volt a végjáték, hiszen 23:23 is állt az eredményjelzőn, de aztán az UTE jutott szettlabdához, amit Háfra bombájával értékesítettek is (25:23).

A harmadik szettet is a vendégek kezdték jobban, megint vezettek öt ponttal, de aztán megint jött nyitni Headen és ismét csak egy pont lett a különbség. Hullámzó volt a játék, a második szünetben a lilák mentek eggyel, de nem hagyták magukat lerázni Horváth Alexandráék, s előbb 17:18-ra, majd 21:19 után 21:23-ra fordítottak. A lilák azonban megint egyenlítettek, de így is a vendégek jutottak szettlabdához. Ezt még hárította az UTE, 24:24-nél azonban Szarka játékvezető emelést ítélt a lilák kárára, amin a hazaiak mestere annyira felháborodott, hogy még egy sárga lapot is kiérdemelt. Ezt pedig már pontra tudták váltani Araujóék, egy blokknak köszönhetően, ami bizony nem volt túl jellemző rájuk a meccsen, azonban számukra éppen a legjobbkor sikerült egyet értékesíteniük (24:26).

Minő meglepetés, a negyedik felvonást is a kaposváriak kezdték jobban, oly annyira, hogy 3:7-nél Andrea Milodanovics jobbnak látta pályára küldeni Miklai Zsanettet. Ezúttal Háfra nyitássorozatával zárkóztak vissza a hazaiak, s a második szünetben már ők vezettek eggyel, sőt utána újabb két pontot is szereztek. Ekkor azonban megint magukra találtak Rák Rebekáék, 20:19-re már ők vezettek, majd három szettlabdájukból mindjárt az elsőt pontra is váltották (21:25).

Az ötödik szett is 2:0-s kaposvári vezetéssel kezdődött, de most nem engedték el őket jobban a hazaiak, s sorozatban öt pontot szereztek. Igaz, ehhez hozzájárulhatott az is, hogy 2:2 után Rák és a liberó, Csitári Virág olyan szerencsétlenül ütköztek, hogy utóbbi a bordáját fogva még másodpercekig nem kapott levegőt. Ez némileg megzavarhatta a vendégeket, így a meccs során először az UTE szerezte meg először a nyolcadik pontját, s ekkor a kaposváriaknak csak négy volt. Egyszer még vissza tudtak zárkózni egyre, de így is három meccslabdája volt a liláknak, s ebből a másodikat értékesítették egy outnak köszönhetően, pontot téve a több mint két órás összecsapás végére (15:12).

Andrea Milodanovics: - Nem a legerősebb felállásban kezdtük a mérkőzést, mert azoknak a játékosaimnak is bizonyítási lehetőséget akartam adni, akik eddig keveset szerepeltek. Így is nyerhettünk volna 3:0-ra, de a harmadik játszma végén volt egy vitatható játékvezetői ítélet. A legfontosabb, hogy a második számú feladók, Juraszik Patrícia bizonyította, hogy lehet rá számítani, emellett pedig az egész mérkőzésből is sokat okultunk a jövőre nézve.

Zarka Péter: - Gratulálok az UTE-nak a győzelemhez, de nagyon örülök az egy pontnak, hiszen komoly fegyvertények számít Újpesten pontot szerezni. Remélem, ezen a mérkőzésen végleg átszakadt egy lélektani gát a lányokban, és sokkal többet profitáltunk a mostani mérkőzésből.