TFSE – Fatum Nyíregyháza 0:3 (–18, –9, –17)
Győri út, 50 néző. V: Vigh, Szarka.
TFSE: Neizer, Tóth E., Molnár A., Ostorházy, Horváth P., Benkó. Csere: Dobrovits (liberó), Németh N., Karácsonyi. Vezetőedző: Németh Lajos.
Nyíregyháza: G. Francesco, Vacsi, Leidgeb, Szombathelyi, Villám, Fernandez. Csere: I. Francesco, Tóth F. (liberó), Kundrák, Sitku, Szerényi. Vezetőedző: Horváth András.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 7:8, 10:16, 11:21, 15:24. II. játszma: 2:8, 5:16, 8:24. III. játszma: 5:8, 7:9, 7:13, 8:16, 9:21, 16:24.

A mérkőzés elején a hazaiak tudták tartani a lépést a nyírségiekkel, akik aztán az első technikai szünetet követően kezdtek ellépni. A második pihenőre már hát pont volt az előnyük, de aztán lett az tíz is. A végén kilenc szettlabdája volt Szombathelyi Szandráéknak, ebből azonban végül hármat is hárítottak a fővárosiak, de így is bukták a játszmát (18:25).

A második felvonás Tóth Eszter pontjával indult, de aztán sorozatban hétszer voltak eredményesek a vendégek, s ez alapvetően meghatározta a szett végkimenetelét. A hajrában Horváth András elkezdte becserélni a fiatalokat is, így például a megsérült Kalotai Zsófia helyére a nyíregyházi keretbe bekerült Szerényi Gréta első élvonalbeli mérkőzésén léphetett pályára. A TF így sem tudott kijönni a tízből (9:25).

A harmadik szett is hasonlóan kezdődött, mint a második: Tóth bombájával még a hazaiak vezettek, ezt viszont most négy vendégpont követte. Ezúttal azonban az elején nem engedték magukat lerázni a hazaiak, 7:9-nél mindössze kettő volt a két csapat között, de aztán megint jött egy 12:2-es nyírségi sorozat, és újfent jöhettek a cserék. A befejezés, éppen ezért most nem ment olyan könnyen: a fővárosiak hét pontot is elértek, mire a vendégek a meccslabdákig jutottak, de természetesen így is magabiztosan győztek (17:25).

Németh Lajos: - Helyenként elfogadható teljesítményt nyújtottunk, már amennyiben a saját csapatom képességeit nézem. Nagy hullámvölgyeink voltak, holott a jó momentumokat kellene minél hosszabbra nyújtanunk.
Horváth András: - Kicsit később érkezett meg a fejünk a mérkőzésbe, de utána sikerült erőből, gyors játékkal megszereznünk a győzelmet. Gratulálok a csapatomnak.