GÖDÖLLŐI RC – UTE 2:3 (23, –20, –21, 21, –13)
Gödöllő, 200 néző. V: Csizmarik, Bodrogi.
GRC: Nagy K., Széles, Czina, Takács D., Szabó A., Radomszki. Csere: Maurer (liberó), Nagy A., Nagy Zs. Vezetőedző: Borkovits Zoltán.
UTE: Ancsin, Headen, Bezsandolszka, Háfra, Dégi, Miklai. Csere: Kötél D., Hadnagy R. (liberók), Lutter E., Nagy V., Juraszik. Vezetőedző: Andrea Milodanovics.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:5, 14:10, 15:16, 20:17, 21:20, 23:20, 24:23. II. játszma: 8:7, 8:12, 11:16, 12:19, 15:23, 18:24. III. játszma: 3:6, 7:8, 7:12, 11:12, 14:13, 14:16, 15:20, 19:20, 21:24. IV. játszma: 5:5, 10:5, 15:9, 16:13, 17:19, 20:19, 20:21, 24:21. V. játszma: 3:1, 3:7, 4:8, 7:8, 8:11, 11:14.

A találkozó előtt a hazaiak strandröplabda szakosztályának vezetője köszöntötte azokat a játékosokat, akik a nyáron gödöllői színekben versenyezve, eredményükkel hozzájárultak ahhoz, hogy a klub idén is az ob-döntő legeredményesebb egyesülete legyen. Mindkét csapatban több ilyen játékos is szerepelt: a gödöllőieknél Nagy Kitti és Szabó Adrienn, a vendégeknél pedig Lutter Eszter (bajnok), Dégi Barbara (bronzérmes) és Háfra Dominika (rajtuk kívül még Háfra Orsolya és Szabó Dorka volt még a most köszöntöttek között).

A meccset eléggé idegesen kezdték a csapatok, mindkét oldalon elég sok volt a nyitásrontás. A gödöllőiek nyugodtak meg hamarabb, s meg is léptek három-négy ponttal, de a második technikai szünetben így is a lilák vezettek eggyel. Ezt követően azonban Szabó Adrienn vezérletével gyorsan megint a hazaiak vették át a kezdeményezést, s végül ők jutottak játszmalabdához, amit aztán értékesítettek is (25:23).

Szoros játékkal kezdődött a második játszma, s az első technikai szünetben eggyel mentek a hazaiak. Ekkor, Andrea Milodanovics pályára küldte Lutter Esztert, hogy stabilizálja a nyitásfogadást. Ez olyannyira bejött, hogy a vendégek azonnal szereztek öt pontot, majd később már nyolccal is vezettek. A szett végén jött ki a gödörből a hazai csapat, ekkor egy 5:1-es sorozatot produkáltak, de már későn jött a hajrá (20:25).

A harmadik játszmában is az UTE dominált, s bár többször is felzárkóztak a gödöllőiek, sőt 14:13-nál egyszer a vezetést is átvették, de aztán megint erőre kaptak a vendégek, s végül a hajrában már könnyen nyerték meg a szettet (21:25).

IMG 2170(Fotók: Szőcs Pál)

A negyedik felvonásban 5:5-ig fej fej mellett haladtak a csapatok, de ekkor a gödöllőiek egy ötpontos sorozattal megléptek. Szegény embert még az ág is húzza: 10:7-nél, egy blokkot a lilák feladójának, Ancsin Kittinek az ujja bánta, aki fájdalmas arccal jött le a pályáról. A hazaiak a kényszerű cserét kiharcolva 15:9-re is vezettek már, de ekkor „szokás szerint” megremegett a kezük, gyakorlatilag körbelőtték a pályát, s 17:19-re már az újpestiek vezettek. Szabó Adrienn a legjobbkor kapta megint össze magát, s sikerült visszafordítaniuk az állást. Bár egy pont erejéig egyszer még vezetett az UTE, s hiába tért vissza a pályára Ancsin, megint egy ötös gödöllői sorozat következett, amivel kiegyenlítették a játszmaarányt (25:21).

Az ötödik szettet is ők kezdték jobban (3:1), de aztán az addig is remekül játszó Dégi Barbara kezdett nyitni, s többször is ásszal mattolta a hazaiakat. Egészen 3:7-ig szerválhatott, s bár egyszer még feljött a GRC egy pontra, ezt követően megint két-háromra nőtt a különbség. 11:14-nél három meccslabdája volt a vendégeknek, igaz ebből a hazaiak kettőt is hárítottak, ám az utolsó sansznál megint jött Dégi és kíméletlenül a gödöllői térfélre bombázta a labdát (13:15).

Borkovits Zoltán: - Sajnos ma este is túl hosszóra nyúlt az árnyékunk, amit nem sikerült átlépni. Örülök a pontnak, de a lépegetés helyett én már inkább ugranék.
Andrea Milodanovics: - Sajnos nem nagyon tudtunk készülni erre a mérkőzésre, hiszen túl közel volt hozzá a Jászberény elleni találkozó, s mi elsősorban arra koncentráltunk, s azon a meccsen elég sokat kiadtunk magunkból. Nagyon küzdelmes mérkőzés volt, mi elég sok nyitást rontottunk, de így is fontos győzelmet arattunk. Gratulálok a csapatomnak.
(Forrás: grcvolley.hu)