JÁSZBERÉNYI RK – MTK BUDAPEST (14, 17, – 27, 18)
Jászberény. V: Suba, Jámbor.
JRK: Borsos, Takács B., Gardovic, Slijepcevic, Pintér A., Bleicher R. Csere: Ivkovic (liberó), Harmath, Bleicher N. Vezetőedző: Branislav Franic.
MTK Budapest: Szűcs K., Lakatos, Hackl, Lutter L., Papp, Petőváry. Csere: Tímár (liberó), Deli, Zolnai, Kilyénfalvi, Horváth Z., Lesi. Vezetőedző: Alberto Salomoni.

A jászberényiek játékán nyoma sem volt a hétközi edzőváltásnak: Pintér Andrea és társai erőtől és önbizalomtól duzzadva léptek pályára a fásultnak tűnő fővárosiak ellen. Hiába kért időt Alberto Salomoni előbb 4:0-nál, majd 11:2-nél, a hazaiak megállíthatatlannak bizonyultak. Ivkovic minden labdát összeszedett, Slijepcevic elemi erejű támadásaira pedig nem volt ellenszere a kék-fehéreknek. Bár a játékrész végéhez közeledve kicsit kozmetikázni tudtak az eredményen a vendégek, végül simán nyerte azt a JRK (25:14).

A második szettben már egy bátrabb, összeszedettebb MTK Budapest lépett pályára, eleinte úgy tűnt, ezúttal lépést tud tartani ellenfelével a fővárosi gárda. Ez azonban nagyjából csak az első technikai szünetig volt elmondható, ezt követően fordítani tudott Branislav Franic együttese, majd szépen, lassan bedarálta a kék-fehéreket (25:17).

A harmadik játszma rendkívül hullámzó játékot hozott: már 7:3-ra is vezetett a JRK, mikor a vendégek sebességet váltottak, majd fordítottak (7:12). Ezt követően egy darabig ismét a hazaiak irányítottak, de Alberto Salomoni együttese másodszor is vissza tudott jönni a meccsbe: 17:19-nél már Branislav Franicnak kellett időt kérnie. A hajrához közeledve fej fej mellett gyűjtögették a pontokat a csapatok, de végül a vendégek bírták jobban az idegek harcát és szépítettek (27:29).

A negyedik szettben hamar elhúztak a hazaiak, Alberto Salomoninak már 4:1-nél időt kellett kérnie, hogy rendezze csapata sorait. Bár a kék-fehérek küzdöttek, mentek előre becsülettel, de úgy tűnt, hogy az előző játszma sokat kivett belőlük. A jászberényiek nem lassítottak, magabiztos játékkal zárták a szettet és így a mérkőzést is (25:18).
(Forrás: mtk.hu)