1. MCM-DIAMANT KAPOSVÁRI EGYETEM – VASAS-ÓBUDA 0:3 (–7, –20, –19)
Kaposvár, 250 néző. V: Szabó P., Éva.
Kaposvár: Bagyinka 2, Araujo 3, Sitkey 6, Horváth A. 13, Rák 4, Szívós 3. Csere: Csitári (liberó), Mészáros Zs. Vezetőedző: Zarka Péter.
Vasas: Kountoura 3, Sklar 7, Szedmák 5, Rountree 16, Török 6, Hardy 9. Csere: Lévai, Bánlaki (liberók), Pekárik 4, Durst, Németh A. 4. Vezetőedző: Jókay Zoltán.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 0:8, 3:16, 5:21. II. játszma: 8:6, 11:16, 13:21. III. játszma: 3:8, 9:16, 17:21.

A pénteki, nyíregyházi vereség után a Vasas ellen sem a kaposváriak sikerét ígérte a papírforma, de arra kevesen számíthattak, hogy a vendégek 8:0-s rohammal tudják kezdeni az összecsapást. A somogyi lányok túlságosan is tisztelték ellenfelüket, és mindössze hét pontot tudtak gyűjteni a nyitó szettben (7:25).

A térfélcsere után magára talált a Diamant együttese, és néhány percig még a 2-3 pontos előnyét is őrizte. Az első technikai szünetben még 8:6 volt az állás, 10:10 után aztán átvette az irányítást a Vasas, és újra eljutott a huszonötödik pontig (20:25).

A harmadik játékrészben újra a piros-kékek kezdtek jobban, a hazaiak pedig csak futottak az eredmény után. Mégis ez a szett hozta a legnagyobb küzdelmet: a közönség remek labdamenetek végén tapsolhatott kaposvári pontnak. Főként Horváth Alexandra volt elemében, aki bátran és pontosan támadott. A túloldalon az amerikai Rountree szerezte a legtöbb pontot, szám szerint tizenhatot, csapata pedig elkönyvelhette újabb magabiztos győzelmét (19:25).

Zarka Péter: - Sajnos, ismét átaludtuk az első játszmát, a folytatásban aztán igyekeztünk megnehezíteni a Vasas dolgát. Ennél több kell a továbbiakban.
Jókay Zoltán: - A kaposváriak megilletődötten kezdtek, a második és a harmadik szettbe viszont többször is belealudtunk.
(Forrás: kapos.hu)