LINAMAR-BÉKÉSCSABAI RSE – PALOTA RSC 3:0 (12, 5, 11)
Békéscsaba, 650 néző. V: Pőcze, Mezei.
Békéscsaba: Petrenkó, Ludmán, Matics, Csengeri, Clement, Bodnár. Csere: Szpin (liberó), Godó. Vezetőedző: Szasa Nedeljkovics.
Palota: Nyuka, Oláh, Király, Cirkov, Hadnagy B., Lászlop. Csere: Vígh. Vezetőedző: Fekete Krisztina.
Az eredmény alakulása: I. játszma: 7:4, 18:10. II. játszma: 11:2, 20:4. III. játszma: 10:4, 19:9.

A csabaiaknál feladó poszton Petrenkó Brigitta kezdett, aki kiválóan irányított, Tanja Matics bombáira pedig nem volt ellenszere a vendégeknek, így viszonylag hamar jelentős különbség alakult ki a felek között, amely megmaradt a játékrész végéig (25:12).

A második szettben még egy lapáttal rátett a bajnoki címvédő. Ekkor az önbizalmát elvesztő Palota nem tudott markáns ellenállást kifejteni, tetszés szerint érték el pontjaikat Ludmán Rékáék. Mindössze öt pontot engedélyezett ellenfelének a Békéscsaba (25:5).

A harmadik etap is hasonló koreográfia szerint zajlott. Már a szett elején jelezte a BRSE, hogy gyorsan le kívánja zárni a mérkőzést. Bodnár Dorottya centertámadásai élményszámba mentek, a közönség pedig a végén megszokott koreográfia szerint, felállva várta a mérkőzéslabdát (25:11).

Szasa Nedeljkovics: - Az elmúlt időszakban komoly terhelést kapott a csapat és több rangadót is vívtunk, így most lehetőséget tudtam adni azoknak a játékosoknak is, akik edzésen jól teljesítenek, de mérkőzésen kevesebb lehetőséget kaptak.
Fekete Krisztina: - Nincs egy súlycsoportban a két együttes, de azért a második szettben nagyobb ellenállást kellett volna kifejtenünk. Sokat kell még fejlődnünk.
(Forrás: brse.hu)