MTK Budapest – Linamar-BRSE 0:3 (–12, –24, –19)
Szamos utca, 100 néző. V: Vári, Mezőffy.
MTK: Lutter L., Hackl, Papp, Szűcs, Lakatos, Petőváry. Csere: Tímár (liberó), Kilyénfalvi, Lesi. Vezetőedző: Alberto Salomoni
BRSE: Tálas, Clement, Bodnár, Szakmáry, Csengeri, Matics. Csere: Molcsányi (liberó), Ludmán, Petrenkó. Vezetőedző: Szasa Nedeljkovics
Az eredmény alakulása: I. játszma: 0:3, 2:8, 5:16, 12:20, 12:24. II. játszma: 4:2, 8:5, 11:11, 16:14, 18:14, 18:18, 23:20, 24:22. III. játszma: 8:7, 9:14, 10:16, 13:16, 14:20, 17:20, 17:24.

A forduló rangadója a listavezető és címvédő békéscsabaiak vendégjátéka volt a második helyen álló, de ugyancsak veretlen MTK otthonában. A fővárosiak liberógondokkal küzdöttek, hiszen egyetlen erre a posztra specializálódott játékosukat, Nagy Fannit meg kellett műteni. Az előző bajnokin Lakatos Enikő állt a helyére, ám ez a sereghajtó Palota ellen belefért, a csabaiak ellen azonban hiányoztak volna az MTK legjobbjának pontjai. A hazaiak így reaktiválták az előző idényben még aktív technikai vezetőjüket, Tímár Editet.

Sokat azonban ez sem számított, mert a vendégek villámgyorsan megléptek Szakmáry Gréta nyitásaival, az első technikai szünetben hat ponttal, a másodikban pedig tizeneggyel vezettek. Főleg Csengeri Petra volt elemében, aki alaposan megszórta a hazaiakat. A különbség később sem változott, s végül Szakmáry alakította ki a szett végeredményét (12:25).

A második felvonásra viszont feltámadtak a fővárosiak, akik Szűcs Kinga vezérletével két-hárompontos vezetésre tettek szert. Ekkor a vendégek elég sok nyitást is elhibáztak, de aztán lelkes szurkolóik buzdítása közepette sikerült egyenlíteniük. A második szünetben így is a hazaiaknál volt kétpontos előny, s a csereként beállt Lesi Olívia, ászával, majd Szűcs pontjával már négy volt közte. Szasa Nedeljkovics időkérése után kezdtek el megint felzárkózni a csabaiak, s a végjátékban megint egál volt az állás. Ekkor azonban Lakatos Enikő villant, s 23:20-ra megint megléptek a hazaiak, s végül két szettlabdájuk is volt. Ezeket viszont a vendégek hárították, s ők jutottak játszmalabdához, amit aztán Csengeri blokkjával ki is használtak (24:26).

A harmadik szettben fej fej mellett haladtak a csapatok, az első szünetben a hazaiak voltak egypontos előnyben. A pihenő azonban a vendégeknek tett jót, akik azonnal fordítottak, majd Bodnár Dorottya centerpontjaival meg is léptek, s a második szünetben hattal vezettek. Ez a pihenő viszont a hazaiaknak használt, mert ők csináltak utána sorozatban három pontot. Ezzel azonban el is lőtték puskaporukat, s a végén a hét csabai mérkőzéslabdából a harmadikat Szakmáry bombázta be (19:25).

Alberto Salomoni: - Gratulálok a Békéscsabának, ezen a meccsen bebizonyították, hogy méltán ők a bajnokok. Elégedett vagyok a csapatommal, bár az első játszmában kissé megilletődötten játszottunk, a másodikban viszont visszatértünk a meccsbe, akkor agresszívan játszottunk és nyitottunk, s ha azt nyerjük, akkor egészen más lett volna a mérkőzés képe. Ha ilyen erős csapat ellen is versenyképesek akarunk lenni, akkor meg kell tanulnunk türelmesebben játszani, és nem kapkodni a kulcspillanatokban.

Szasa Nedeljkovics: - A mérkőzés előtt sikerült felmérnem, hogy mire képes az MTK. Látszik az olasz edzőjük keze munkája, aki remek szakember. Ezen a meccsen picit talán többet vártam tőlük, így végül csak a második szett lett izgalmas, de a végén két szettlabdánál sem estünk kétségbe és higgadtan megfordítottuk azt a játszmát is.