PALOTA – BUDAÖRS 0:3 (–22, –22, –19)
Sződliget utca, 100 néző. V: Szarka, Vigh.
Palota: Nyuka 5, Oláh 8, Bodnár 6, Cirkov 4, Vígh 1, Lászlop 5. Csere: Hadnagy B. (liberó), Király 7, Kotlárik 1. Vezetőedző: Fekete Krisztina.
Budaörs: Vezsenyi 12, Schumicky 8, Szabó L. 5, Antal 11, Rácz 7, Szoboszlai 1. Csere: Szabó D. (liberó) 1, Imreh 8, Farkas E., Boller. Vezetőedző: Ratimorszky Károly.
Az eredmény alakulása: I. játszma: 8:4, 8:9, 16:15, 20:18, 21:21, 22:24. II. játszma: 7:8, 11:10, 16:14, 16:18, 20:19, 22:24. III. játszma: 6:8, 8:11, 13:18, 14:21, 17:21, 19:24.

Mindkét csapatban történtek változások a legutóbbi forduló óta: a vendégeknél Szél Márta helyét Ratimorszky Károly foglalta el a kispadon, a másodedző továbbra is Balogh István maradt, de a szakmai stábhoz csatlakozott Bagics Bence is. A palotaiaknál egy új arcot sikerült felfedezni a melegítő játékosok között: Kotlárik Zsanett, az UTE korábbi játékosa csatlakozott az elmúlt egy hónapban alaposan megfogyatkozott hazaiak keretéhez. A kezdőcsapatban azonban egyelőre nem kapott helyet.

Érdekesen indult a mérkőzés, ugyanis az első pontot a vendégek liberója, Szabó Dorka szerezte, aki talán strandröplabdás tapasztalatának köszönhetően tudta úgy áttenni a labdát a másik térfélre, hogy azt ketten sem tudták összeszedni. Ezt követően viszont a hazaiak percei következtek, akik az első szünetig el is húztak négy ponttal. A pihenő jót tett a vendégeknek, mert ezt követően ők kezdték meg a pontgyártást, Antal Anett ászával egyenlítettek, majd a vezetést is átvették. A hazaiak azonban nem hagyták magukat, ismét fordítottak, és 21:21-ig vezettek. A hajrá azonban a Budaörsé volt és két szettlabdához is jutottak, amiből mindjárt az elsőt értékesítette Antal egy újabb ásszal (22:25).

A második játszmában fej fej mellett haladtak a csapatok, egy-két pontnál nagyobb különbség nem is alakult ki. 10:10-nél volt egy vitatott pont, ahol a vendégek szerint a palotai blokkról pattant a labda a játéktéren kívülre, s ezt jelezte a második játékvezető is, ám az első nem így látta. Ettől viszont dühbe gurult a budaörsiek régi-új trénere, amiért piros lap lett a „jutalma”, s mindjárt megint kettővel vezettek a hazaiak. Ez egészen a második szünetig ki is tartott, ám ekkor megint Antalra került a nyitás sora, s rövidesen kettővel már a budaörsiek álltak jobban. Innen ugyan még egyszer felálltak a hazaiak, de aztán megint két szettlabdája lett a vendégeknek, s ezúttal Vezsenyi Adrien szerváját nem tudták fogadni a sárgamezesek (22:25).

A harmadik felvonás elején még tartotta magát valamennyire a Palota, de az első szünet után állandósult a vendégek három pontos előnye, a másodikat követően pedig héttel is megléptek. Ekkor debütált a hazaiaknál Kotlárik, aki szép blokkokkal vétette magát észre, s sikerült is visszazárkózniuk négy pontra, de ezzel el is lőtték a puskaporukat, a végén pedig öt mérkőzéslabdája is volt a Budaörsnek, s mindjárt az elsőből, egy rossz feladásnak köszönhetően pontot is tettek a meccs végére (19:25). Ezzel a két nyeretlen csapat csatájából a budaörsiek kerültek ki győztesen.

Fekete Krisztina: - A taktikai utasításokat sokszor nem tartották be, amit a budaörsiek könyörtelenül ki is használtak. Ettől függetlenül gratulálok a lányoknak, mert így ki lehet kapni a rangosabb csapatok ellen. Így viszont fáj, hogy az ugyancsak alsóházban lévő Budaörstől szenvedtünk vereséget.

Ratimorszky Károly: - Gratulálok a csapatnak, mert lelkes játékuknak köszönhetően sikerült megszerezni az első győzelmünket. De gratulálok az ellenfélnek is, mert szívósan küzdöttek. Ebben a győzelem természetesen még Szél Márta keze munkája is benne volt, köszönjük neki az eddigi tevékenységét.