JÁSZBERÉNY – VASAS ÓBUDA 0:3 (–14, –23, –14)
Jászberény. V: Vigh, Vári.
Jászberény: Fábián, Takács B., Gardovic, Pintér A., Harmath, Bleicher N. Csere: Ivkovic (liberó), Slijepcevic, Bleicher R., Borsos. Vezetőedző: Deme Gábor.
Vasas Óbuda: Kountoura, Rountree, Hardy, Szedmák, Sklar, Török. Csere: Lévai, Bánlaki (liberók), Durst, Benedek. Vezetőedző: Jókay Zoltán.

Már a mérkőzés elején érződött, komoly erőpróba vár a berényi csapatra, ám a két jól kivitelezett budapesti sánc után gyorsan kiegyenlítettek a hazaiak. A játszma elején kiélezett játékot láthattak a találkozóra kilátogató szurkolók, ám 7:8-at követően egyre inkább beindult a Vasas gépezete, s bár Deme Gábor minden tőle telhetőt megtett, hogy jó irányba mozdítsa el a játék alakulását, ez nem sikerült neki, így fölényesen megnyerték a nyitó szettet az óbudaiak (14:25).

A második játszma elején 4:7 is állt az eredményjelzőn, ezt követően azonban feljavult a JRK játéka, akik aztán 17:13-ra is vezettek. A nagy különbséggel elveszített első szett után új erőre kapott a hazai csapat és sokkal jobban működött mind a mezőnyvédekezés, mind pedig a támadás-befejezések hatékonysága. A játékrész második felében azonban ismét kezdett lendületbe jönni a Vasas. 18:17 után ugyan újabb két berényi pont jött, sőt 23:21-re is vezetett a hazai gárda, ám a hajrát jobban bírta a Vasas Óbuda, s így a vendégek egyetlen játszmára kerültek a meccs megnyerésétől (23:25).

A harmadik szett rögtön egy Pintér Andrea által jól kivitelezett sánccal indult, de a folytatásban a Vasas dominált. Olyannyira, hogy 5:10-nél, majd 7:14-nél is időt kellett kérnie Deme Gábornak. A hazaiak azonban képtelenek voltak felállni a padlóról, ugyanakkor a vendégek megérezték a „vér szagát” és esélyt sem adtak a jászberényiek felzárkózására. Ennek eredményeként a harmadik játszmát is nagy különbséggel nyerték meg Jókay Zoltán játékosai, akik így megérdemelt győzelmet arattak (14:25).

Jókay Zoltán: - Először is örülök, hogy sokkal jobban fókuszáltunk. Ennek az eredménye volt, hogy sokkal összeszedettebben tudtunk játszani és lényegesen kevesebbet hibáztunk, mint amit eddig szoktunk. Az első és a harmadik játszmában ez így, kevés hibával alakult. A második szettben viszont már rögtön az elején elkezdtünk nyitásokat rontani, majdnem utána nyúltunk a fuldokló ellenfélnek és felhúztuk a víz fölé, hogy kapjunk levegőt. Ennek nem örültem annyira, de a végén nagyot küzdöttek a lányok – kellett a kettős csere is -, és az új lendületnek köszönhetően még éppen időben meg tudtuk fordítani az állást.