VASAS ÓBUDA – LINAMAR-BÉKÉSCSABAI RSE 0:3 (–20, –23, –17)
Folyondár utca, 500 néző. V: Vári, Jámbor.
VASAS: Sklar 7, Szedmák 4, Németh A. 10, Rountree 7, Hardy 7, Kountoura 2. Csere: Lévai (liberó), Durst 1, Török, Kiss G., Pekárik 1. Vezetőedző: Jókay Zoltán.
BÉKÉSCSABA: Matics 13, Bodnár 4, Soós 8, Szakmáry 13, Clement 5, Tálas 3. Csere: Molcsányi (liberó), Csengeri 4, Ludmán, Petrenkó 1. Vezetőedző: Szasa Nedeljkovics.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 2:1, 2:5, 3:9, 7:9, 10:15, 14:16, 14:23, 17:24. II. játszma: 3:3, 5:8, 11:9, 17:13, 17:16, 20:16, 21:23, 22:24. III. játszma: 4:1, 6:6, 7:8, 9:13, 11:16, 12:18, 16:19, 17:24.

Villámrajtot vettek a vendégek, s az első szünet után már hattal is vezettek. Ugyan a piros-kékek kétszer is feljöttek kettőre, a második szünet után sorozatban hét pontot szereztek a csabaiak, s ezzel gyakorlatilag el is dőlt a játszma. Ugyan a hét szettlabdából hármat is hárítottak a hazaiak, de aztán Hardy rossz nyitása végleg eldöntötte a játszma sorsát (20:25).

A második felvonás elején viszont jól tartották magukat a piros-kékek, s bár az első szünetre így is három pontosn előnnyel vonulhatott a BRSE, a szett közepén fordított az immár Durst Annával kezdő Vasas. A második szünet után már néggyel is vezettek, s ennyi volt az előnyük a végjáték kezdetekor is (20:16), de a csabaiak kettős cseréjének köszönhetően – Csengeri Petra és Petrenkó Brigitta állt be – innen is fordított a BRSE, s ha minimális különbséggel is, de ezt a játszmát is hozták (23:25).

Bár a harmadik szett elején – immár ismét Kountourával – a hazaiak szereztek három pontos vezetést, az első szünetben már megint a vendégek álltak jobban, s a különbséget a továbbiakban fokozatosan növelték is. Hiába állt be a rendkívül rossz napot kifogó Rountree helyére Török Kata, ez sem hozott változást. A csabaiak ezt a játszmát hozták a legsimábban, a végén hét meccslabdájukból már az elsőt értékesítve, Szakmáry Gréta blokkjával (17:25).

Jókay Zoltán: – Tudtunk röplabdázni ezúttal is, de egyelőre még nem tudjuk magas szinten olvasni az ellenfél játékát, ebben nőtt fölénk a Békéscsaba. Az, hogy nekünk ez még nem megy, a játékosok életkorából fakadóan is benne van a pakliban.

Szasa Nedeljkovics: – Tudtuk, hogy a Vasas hat magas játékossal áll majd fel és mi fel is készültünk erre, nagyjából az egész mérkőzésen megtaláltuk ennek az ellenszerét. Remek volt a blokk- és a mezőnymunkánk is. Amikor a második játszmában hullámvölgybe kerültünk, kettős cserével sikerült kilábalnunk belőle.