MTK BudapestPalota RSC 3:0 (11, 6, 12)
Szamos utca, 100 néző. V: Pőcze, Kiss.
MTK: Lutter L., Hackl, Papp O., Kilyénfalvi, Szűcs K., Petőváry. Csere: Lakatos (liberó), Horváth Z., Zolnai, Deli, Lesi. Vezetőedző: Alberto Salomoni.
Palota: Bodnár, Lászlop, Cirkov, Nyuka, Vígh, Hadnagy B. Vezetőedző: Fekete Krisztina.
Az eredmény alakulása: I. játszma: 2:2, 6:2, 8:5, 12:5, 16:8, 19:9, 24:11. II. játszma: 8:3, 16:4, 24:6. III. játszma: 8:3, 9:8, 16:9, 20:10, 24:12.

Kis túlzással a mérkőzés előtt izgalmasabb dolgok történtek, mint magán a meccsen. Egyrészt, hogy a hazaiaknál a sérült Nagy Fanni helyén valóban Lakatos Enikő játszik-e, és ha igen, akkor viszont ki pótolja őt? Erre viszonylag gyorsan sikerült választ kapni, hiszen már a bemelegítésnél látszott, hogy Lakatos más szerelésben van, mint a többiek, a kezdőcsapatba pedig a center Kilyénfalvi Zsófia került be, azaz három center is pályán volt egyszerre a kékeknél.
A másik talány a vendégcsapat volt, akik mindössze hét játékossal érkeztek, közülük egy pedig végül adminisztrációs okok miatt nem szerepelhetett a mérkőzésen. Így aztán az eredetileg liberóként nevezett Hadnagy Brigitta is kénytelen volt mezőnyjátékos-szerelést húzni.

Eleinte egyébként jól tartották magukat a vendégek, akik az első pontot is megszerezték, s 2:2 után az első szünetben is mindössze három pont volt a hátrányuk. A másodikban azonban már nyolc, később pedig tíz is volt a különbség, s a végén tizenhárom játszmalabdához is jutottak a hazaiak, amiből már az elsőt kihasználták Hackl Szilvia blokkja révén (25:11).

A második szettben gyakorlatilag már semmiféle ellenállást nem tudtak kifejteni a vendégek: az MTK tetszés szerint érte el pontjait, s így aztán a játszma közepén Salomoni mester elkezdte becserélgetni a tartaléksort. A különbség így is tovább nőtt, s a szett utolsó pontját is éppen az egyik cserejátékos, Zolnai Vanda szerezte (25:6).

A harmadik felvonás is úgy indult, ahogyan a második abbamaradt, azonban az első szünetet követően (8:3) feltámadtak a vendégek, s sikerült egészen 9:8-ig is felzárkózniuk, pedig az indulásra a kezdőcsapat állt vissza az MTK-nál. Ezt követően azonban Szűcs Kingáék megrázták magukat és „leverték a Palotaforradalmat”: a második szünetben már megint hét pont volt a két csapat között, s így megint jöttek a cserék. Beállt a még csak serdülőkorú Deli Zsófia és Lesi Olívia is, így volt több olyan labdamenet is, amikor a mindössze két hete 23. születésnapját ünneplő Lakatos Enikő volt a rangidős a kék-fehéreknél. Bár a vendégek ebben a szettben érték el a legtöbb pontot, ezúttal sem lehettek elégedettek, s a végén csak lesték, ahogy Lesi egy ásszal tett pontot a találkozó végére (25:12).

Alberto Salomoni: - Nagy Fanni sérülése miatt most több új dolgot is kipróbáltunk, így például Hackl Szilviát átlóként, illetve Lakatos Enikőt liberóként, ő ugyanis Szűcs Kingával nagyon stabilan fogadták a nyitásokat. Nyilván a Békéscsaba és a Nyíregyháza ellen nem fogunk ilyen felállásban játszani, de most volt lehetőségük kísérletezgetni. Annak is örülök, hogy minden játékosomnak tudtam játéklehetőséget adni, s mindannyian élni is tudtak ezzel.

Fekete Krisztina: - Sajnos elég nehéz helyzetbe kerültünk azok után, hogy egy hónapja több játékos is elhagyta a csapatot. Azonban azoknak, akik itt maradtak, túl kellene tenniük magukat ezen. Tudtuk, hogy nem mi vagyunk a mérkőzés esélyesei, s az első és a harmadik játszma elején jól is tartottuk magukat, de aztán teljesen összeomlott a csapat és nyomokban sem lehetett látni azt, amit az edzéseken gyakoroltunk.