péntek 04 november, 2016 18:00

Fatum-NyíregyházaJászberényi Röplabda Klub 3:0 (14, 15, 23)
Fatum-Nyíregyháza: Szombathelyi 5, Vacsi 13, G. Franscesco 4, Kalotai 8, Fernandez 17, Villám 7. Csere: I. Francesco (liberó), Leidgeb. Vezetőedző: Horváth András.
Jászberényi Röplabda Klub: Bleicher R., Gardovic 3, Pintér 9, Slijepcevic, Borsos 6, Takács B. 7. Csere: Ivkovic (liberó), Bleicher N., Fábián. Vezetőedző: Deme Gábor.

A találkozó első percétől kezdve igyekezett irányítani a házigazda, ennek ellenére szorosan alakult a nyitó játszma eleje. Mindkét oldalon voltak jelei az idegességnek, ami nem is csoda, hiszen rangadónak számított a párharc. A szett elején azonban valamivel kevesebbet hibáztak a hazaiak, így 13:9-es állásnál Deme Gábor az időkérés, majd kisvártatva Bleicher Nóra és Fábián Fanny időleges becserélése mellett döntött. A két csapat közti különbség azonban nem csökkent, hanem inkább nőtt – nem is volt meglepő, hogy 20:11-nél ismét időt kért Deme Gábor. Nem sikerült azonban visszahozni a játszmát, amelyet így megnyertek a hazaiak (25:14).

A második szett elején szinte pillanatok alatt 3:0 állt az eredményjelzőn. A nyírségiek továbbra is minimális hibaszázalékkal játszottak, így 6:1-es állásnál kénytelen volt időt kérni Deme Gábor. Ennek ellenére a következő két szerva is hazai pontot hozott, így már 8:1-re elhúzott Horváth András csapata. Az idő múltával úgy tűnt, javult valamelyest a jászberényiek mezőnymunkája – elsősorban talán a blokk zárt össze jobban – és a támadás-befejezéseik hatékonysága is (19:12). A játékrész hajrájára ismét jelentősre növekedett a Nyíregyháza előnye, amit nem is hagyott veszni (25:15).

A harmadik játszmát Ivana Gardovic és Borsos Lili leütésével, valamint egy pazar sánccal indították a jászberényiek, s vezettek is az első szünetben 8:5-re. 9:9-nél egalizált a vendéglátó, majd 16:13-nál következett a következő technikai időhöz. Egyre inkább javult a Zagyva-partiak teljesítménye, s egypontosra olvadt a lemaradásuk (17:16). A hajrá elképesztő izgalmakat tartogatott, s 20:20 után Takács Bernadett leütésével ismét a JRK-nál volt az előny – jött is a hazai időkérés. 23:23 után azonban a Nyíregyháza bírta jobban idegekkel (25:23).

Horváth András: - Az első két játszmát viszonylag stabilan végigröplabdáztuk és betartottuk azokat a dolgokat, amiket megbeszéltünk. A harmadik szettre fáradt el egy kicsit a fejünk. Voltak hosszú labdamenetek, amiket viszont sikerült megnyernünk – ebből viszont merítettünk erőt. Az utolsó pontnál szerencsénk volt, mert egy outszerű nyitást játszott be a Jászberény, viszont „meggyilkoltuk” egyből az átjövő labdát. Örülök ennek a három pontnak.

Deme Gábor: - Vannak ilyen napok, amikor gyengébben megy a játék. Ma az akarást és a tüzet is hiányoltam a csapatból, ezeket a meccseket csak akkor tudjuk megnyerni, ha a gyenge játék ellenére is küzdenek a lányok. Az ellenfél ma jobban akarta a győzelmet, és megérdemelten nyert.
(Forrás: jbrk.hu/Budai Levente)