TFSE – Gödöllői RC 0:3 (–18, –18, –11)
Győri út, 100 néző. V: Vári, Szarka.
TFSE: Szalma, Neizer, Molnár A., Tóth E., Bertók, Ostorházi. Csere: Nagy M., Dobrovits (liberók), Karácsonyi. Vezetőedző: Németh Lajos.
Gödöllő: Czina, Radomszki, Nagy K., Takács D., Szabó A., Széles. Vezetőedző: Borkovits Zoltán.
Az eredmény alakulása: I. játszma: 2:8, 4:13, 11:16, 12:19, 15:19, 18:24. II. játszma: 8:2, 8:8, 9:10, 12:16, 16:18, 17:24. III. játszma: 2:2, 2:9, 5:9, 8:16, 11:20.

Gödöllői centerpontokkal kezdődött a találkozó, a vendégek első négy pontjából hármat ugyanis Czina Kata szerzett. A többiek is ügyeskedtek, így a GRC az első szünetben hat, nem sokkal később pedig már kilenc ponttal is vezetett. Tetemes előnyüknél még egy kisebb hullámvölgy is belefért, s ezt kihasználva Tóth Eszterék öt, majd négy pontra is fel tudtak zárkózni. Közelebb azonban már nem, így ezt a játszmát hét ponttal nyerték a vendégek (18:25).

A kényelmesen megnyert első játszma után viszont mintha belealudtak volna a meccsbe a Pest megyeiek, mert a második játszmában a TFSE vezetett az első szünetben 8:2-re. A pihenőben azonban sikerült felráznia a csapatát Borkovits Zoltánnak, mert Szabó Adrienn nyitássorozata után villámgyorsan 8:8-ra módosult az állás. A második szünetben már a vendégek vezettek néggyel, s bár 16:18-nál Szalma Alexandráéknak sikerült még egyszer feljönniük kettőre, ezzel gyakorlatilag el is lőtték puskaporukat, mert ezt követően már csak két pontra futotta erejükből a szettben (18:25).

A harmadik felvonásban aztán teljesen összeomlott a hazai csapat: 2:2 után megint Szabó Adrienn szervaparádéja következett, s meg sem álltak a vendégek 9:2-ig. Ezután ugyan még volt egy hármas sorozata a TFSE-nek, de aztán tetszés szerint szerezték a pontokat Széles Petráék, akik nem mellesleg ismét csere nélkül játszották végig a találkozót. 20:10-nél már tíz is volt a két csapat között, 21:11 után azonban Radomszki Boglárka nyithatott, aki sorozatban négy ásszal fejezte be a találkozót (25:11).

A két csapat jövő kedden, november 8-án, ugyanit a Magyar Kupában is megmérkőzik egymással, de a gödöllőiek addig még vasárnap a Vasassal is játszanak egy bajnoki mérkőzést..

Németh Lajos: - Önbizalomhiány, széteső játék és rengeteg hiba – ez jellemezte a mai játékunkat. Ennyi rontással még szettet sem lehet nyerni, nemhogy egy mérkőzést. A gödöllőiek csak annyit adtak ki magukból, amennyi a mérkőzés megnyeréséhez kellett, de mi is csak annyit, ami elég lett egy sima vereséghez.

Borkovits Zoltán: - A második szettbéli kisebb megingástól eltekintve könnyedén hoztuk a mérkőzést. Bízom benne, hogy ez a lendület vasárnap is kitart majd.