1. MCM-Diamant KE 0 : 3 Penta Gödöllői RC

1. MCM Diamant Kaposvári EgyetemGödöllői RC 0:3 (–33, –25, –23)
Kaposvár, 150 néző. V: Mezei, Éva.
Diamant: Araujo 21, Sitkey 5, Korniss 5, Rák 12, Szívós 5, Bagyinka 3. Csere: Kanizsai, Csitári (liberók), Héri 2, Pintér, Horváth A. Vezetőedző: Zarka Péter.
Gödöllő: Nagy K. 6, Takács D. 12, Czina 13, Szabó A. 18, Radomszki 3, Széles 15. Csere: Nagy Zs., Nagy A. 1, Tóth-Bagi. Vezetőedző: Borkovits Zoltán.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 7:8, 14:16, 17:21, 25:24. II. játszma: 4:8, 14:16, 21:18, 24:22. III. játszma: 8:2, 13:16, 17:21, 21:24.

A Jászberény elleni pénteki meccset követően vasárnap újabb bajnoki várt a Diamant-lányokra a Gödöllő ellen. A vendégek szombat este még a Budaörs otthonában léptek pályára, ráadásul megsérült liberójuk is, így nélküle játszották végig a mérkőzést, ez azonban nem látszódott a játékukon. Hamar négypontos előnyre tettek szert, Zarka Péter csapata azonban fokozatosan ledolgozta hátrányát, Szívós ásznyitása után pedig már 23:23 állt az eredményjelzőn. Ezután öt lehetősége is volt a hazaiaknak, hogy behúzzák a szettet, a végén azonban a gödöllőiek örülhettek (33:35).

A második felvonás elején bekezdett a válogatott játékosokkal felálló vendégcsapata, ötpontos előny viszont nem tartott sokáig. A kaposváriak előbb egyenlítettek, majd 18:16-ra meg is fordították az eredményt, sőt 24:22-nél két játszmalabdájuk is volt. Azonban összekapták magukat a vendégek, és 2:0-ra módosították az állást (25:27).

A harmadik játékrész elején nekiugrott ellenfelének a kaposvári csapat, melynek köszönhetően 8:2 volt az eredmény az első technikai szünetben. Ezután belealudtak a meccsbe a Diamant-lányok és pillanatok alatt 8:8-ra módosult az állás. Széles Petra jó szervája után már a Gödöllő vezetett, nem sokkal később pedig négyre nőtt a differencia. Zarka Péter cserékkel próbálta felrázni övéit, Héri Sára pedig két gyors ponttal hálálta meg a bizalmat. A különbség viszont nem akart tartósan csökkenni a két csapat között. A végén három meccslabdája is volt a vendégeknek, s bár ebből kettőt is hárítottak, a harmadikat Czina Kata a kaposvári térfélre pottyantotta, így ezt a szettet is két ponttal bukta el az 1. MCM-Diamant Kaposvári Egyetem együttese (23:25).

Zarka Péter: - Nehéz egy ilyen találkozó után bármit is mondani, az első két szett roppant éles volt, a másodikban játszmalabdákhoz is jutottunk, és a harmadikban is volt esélyünk, hogy nyerjünk. Bosszús vagyok, mert gyermeteg hibákkal vesztettük el ezeket a labdameneteket. Gratulálok a Gödöllőnek.

Borkovits Zoltán: - Amiről az elmúlt két mérkőzésen beszéltem: a stabilitás. Ez eddig hiányzott, de most mind a három szettben szépen folyamatosan, még jelentős hátránynál is képesek voltunk tartani. Boldog vagyok, és gratulálok a lányoknak, hogy végig tudták csinálni, amit kértem tőlük egy jó erőkből álló Kaposvár ellen. Megnyugtató győzelmet arattunk.

(Forrás: kapos.hu/grcvolley.hu)