Jászberényi RK
szerda 26 október, 2016 18:30

TFSEJászberényi Röplabda Klub 0:3 (-18, -14, -12)
Győri út. V: Csizmarik, Ujházi.
TFSE: Neizer, Szalma, Molnár A., Tóth E., Benkó, Ostorházi. Csere: Nagy M., Dobrovits (liberók), Németh N., Karácsonyi, Körmendi. Vezetőedző: Németh Lajos.
Jászberény: Bleicher R., Pintér, Slijepcevic, Gardovic, Borsos, Bleicher N. Csere: Ivkovic (liberó), Harmath, Fábián, Takács B., Halla. Vezetőedző: Deme Gábor.

Már a találkozó elején láthattuk Natasa Slijepcevictől a jó szokásává váló ejtést, ennek ellenére az első percekben jól tartotta magát a TFSE. Olyannyira, hogy 6:4 is állt az eredményjelzőn, de aztán Pintér Andrea leütésével és sáncával, valamint Natasa Slijepcevic nyitásával 8:7-re már a vendégek vezettek. Hiába a bravúros és látványos megoldások – mint amilyen Ivana Gardovic leütése volt –, a hazaiak – főként szélről – többször is borsot törtek a berényiek orra alá, azonban Slijepcevic pazar sáncával így is 16:14-re módosult az állás. A vendégek a játszma végjátékáig nem tudtak jelentősebb fórra szert tenni, de Pintér újabb elemi erejű leütése és Bleicher Nóra ászával már nőtt a két csapat közti különbség, majd a sokat javuló mezőnyözésnek, a jobban működő sáncmunkának és végül Pintér blokkjának köszönhetően a jól hajrázó vendégek be is húzták a nyitó szettet (18:25).

A Zagyva-partiak számos alkalommal találták meg az üres területet az ellenfél térfelén, valamint kiváló nyitások és a támadások hatékonyabb befejezése jellemezte a csapat játékát. Folyamatosan egy lépéssel az egyébként rendkívül szimpatikus csapat benyomását keltő TFSE előtt járt a JRK, majd Bleicher Nóra és Pintér kiváló szervája révén már 19:11-re ellépett aktuális riválisától. Bár ekkor időt kért Németh Lajos, az egyre javuló berényi teljesítménnyel szemben alig volt ellenszere a vendéglátónak, így nagy fölénnyel nyerték meg a második szettet a jászságiak (14:25).

Deme Gábor bizalmat szavazott Harmath Zsófiának, Takács Bernadettnek és Fábián Fannynak is és utóbbi nyitásával 4:2-re módosult az állás, majd aztán Gardovic volt kétszer is eredményes. Habár ebben a felvonásban is fokozatosan nőtt a két alakulat közti különbség – Fábián újabb szerváival vagy épp Slijepcevic bombáival –, a jászberényiek dicséretére váljék, hogy ennek ellenére továbbra is nagy lelkesedéssel, jól összpontosítva játszottak. Fontos továbbá megjegyezni, hogy a cserejátékosok kimondottan nagy hévvel vetették bele magukat a mérkőzésbe – Harmath Zsófia, majd később Takács Bernadett is eredményesnek is bizonyult leütésből. 16:3-as berényi vezetésnél aztán pályára lépett és ezzel debütált a jászberényi felnőttek között Halla Petra is. A mérkőzés utolsó perceiben már csak a számszerű végeredmény volt kérdéses, ám legott megtudtuk azt is: épp utóbbi játékos ejtése révén a harmadik játszmát és így az összecsapást is megnyerte a JRK (12:25).

Németh Lajos: - Nem fizikai, állóképességbeli, hanem mentális probléma miatt nőtt egyre inkább a két csapat közti különbség. Az első játszma utolsó harmadában elvesztettük az önbizalmunkat és ezt képtelenek voltunk elfelejteni. Ha ez a gond többször is előfordul a jövőben – az ellenféltől függetlenül –, sportpszichológust kell igénybe vennünk.

Deme Gábor: - A három pontot nem kell megmagyarázni – az volt a célunk, hogy ennyit vigyünk haza. Beilleszkedett ez a mérkőzés a heti programba. Az első szettben a TF még nagyon akaratosan és jól játszott, utána a második szettől már könnyebb dolgunk volt, mert elfáradtak. A cserék nem a csapat legyengítéséről szóltak, hanem, hogy mindenkit játékban tartsak, akikre számítok a következő meccseken. A pénteki meccsig kevés időnk van, de számítottunk rá, hogy sűrű lesz a program. Három pontért megyünk Kaposvárra, de tudjuk, hogy sokkal nehezebb mérkőzés lesz, mint a mostani.
(Forrás: jbrk.hu/Budai Levente)