BUDAÖRS – MTK 1:3 (15, –15, –15, –18)
Budaörs, 50 néző. V: Nagy L., Mezőffy.
Budaörs: Schumicky, Szabó L., Imreh, Rácz, Selmeczy, Horuczi. Csere: Szabó D., Thuránszky (liberók), Farkas E. Vezetőedző: Ratimorszky Károly
MTK: Szűcs K., Lakatos, Hackl, Lutter E., Papp O., Petőváry. Csere: Tímár (liberó), Kilyénfalvi, Lesi, Zolnai, Horváth Z. Vezetőedző: Alberto Salomoni
Az eredmény alakulása: I. játszma: 8:5, 9:9, 16:10, 20:11, 24:14. II. játszma: 0:8, 8:16, 10:20, 15:24. III. játszma: 4:8, 10:13, 11:16, 15:22. IV. játszma: 6:3, 7:8, 11:10, 16:13, 18:15.

Annak ellenére, hogy a hazaiaknál jónéhányan hiányoztak a csapatból (Antal Anett, Vezsenyi Adrienn, Páli Petra, Boller Anna) remekül tartották magukat az elején a budaörsiek, és az első szünetben vezettek is hárommal. 9:9-nél aztán egyenlítettek a vendégek, s akik eddig izgultak, hogy borulhat a papírforma, most hátradőltek. Rosszul tették, mert megint a hazaiak percei következtek, Imreh Kinga ászaival alaposan elhúztak a budaörsiek, míg a kékek rendre nem találták el a pályát és ettől el is bizonytalanodtak. Alberto Salomoni a végén kezdett beletörődni a játszmavesztésbe, mert szép sorjában lecserélte a játékosait, így végül tíz ponttal nyerték ezt a hazaiak (25:15).

Amilyen jól kezdték az elsőt, olyan rosszul folytatták a másodikat: első pontjukat csak az első technikai szünet után szerezték, s bár a szett közepét „döntetlenre” hozták, így is maradt a különbség. Lakatos Enikőék ekkor már magabiztosan játszottak, és ezt a szettet ők nyerték tízzel (15:25), majd azzal a lendülettel a harmadikon is végig masíroztak. Igaz, ekkor azért nem 8:0-val kezdtek, de a végén Szűcs Kinga ásza pontosan ugyanolyan 25:15-ös sikert eredményezett.

A negyedik szettben viszont megint magára talált a Budaörs, s kezdett felrémleni az első szett feelingje. A vendégek azért most nem engedték el annyival őket, s rendre utol is érték, de így is szinte végig a hazaiak vezettek, egészen 18:15-ig. Ekkor a kékek szereztek pontot, s Lutter Liza mehetett nyitni, aki aztán egészen a meccs végéig szerválhatott, mert a budaörsiek képtelenek voltak pontot szerezni, így egy tízes sorozattal nyerte meg a meccset az MTK, a végén pedig Papp Orsolya centerpontja adta meg a kegyelemdöfést (18:25).

Ratimorszky Károly: - Gratulálok az MTK-nak, de megdicsérem a saját játékosaimat is, mert lelkes játékkal és jó nyitásokkal meg tudták nyerni az első játszmát. A második szettől ugyan kijött az MTK fölénye, de a negyedikben kijöttünk a szorításból, viszont sajnos 18:15 után fejben nem bírtuk. Ettől függetlenül jó úton járunk és dolgozunk tovább.

Alberto Salomoni: - Kicsit nehézzé tettük a saját életünket, mert azt gondoltuk, hogy ez egy könnyű mérkőzés lesz. A lányok olyan puhák voltak az első szettben, mint egy tiramisu, és hiányzott a koncentráció, míg a hazaiak jól védekeztek és elhitték, hogy lehet ellenünk keresnivalójuk. A következő két játszmában aztán kijött, hogy jobbak vagyunk, de a negyedikben megint koncentráció hiányban szenvedtünk. A végén aztán sebességet váltottunk és sorozatban tíz pontot szerezve győztünk. Van ilyen, de ez a mentalitás nagyon veszélyes lehet.