UTEMTK Budapest 1:3 (22, –15, –13, –13)
Megyeri út, 400 néző. V: Adler, Szabó P.
UTE: Miklai 11, Lutter E. 5, Nagy V., Ancsin 2, Headen 14, Dégi 10. Csere: Kötél, Hadnagy R. (liberók), Bezsandolszka 1, Petrova 2, Juraszik, Hajós. Vezetőedző: Andrea Milodanovics.
MTK: Szűcs K. 19, Lakatos 12, Lutter L. 5, Hackl 13, Papp O. 3, Petőváry 9. Csere: Nagy F. (liberó), Kilyénfalvi 4, Horváth Z. Vezetőedző: Alberto Salomoni.
Az eredmény alakulása: I. játszma: 8:5, 8:10, 16:13, 20:15, 20:20, 24:21. II. játszma: 2:5, 6:8, 10:16, 14:18, 15:24. III. játszma: 4:8, 4:16, 6:22, 9:24. IV. játszma: 8:6, 13:9, 13:13, 16:14, 19:16, 20:22, 23:24.

Az első fordulóban némi meglepetésre a Vasast legyőző MTK az újpesti oroszlánbarlangba, a Megyeri úti Tungsram-csarnokba látogatott. Igaz, a félelmetes hangulat nem volt ismeretlen a több vendégjátékos számára sem, hiszen az előző egy-két idényben Lakatos Enikő, Szűcs Kinga, vagy a cseresorban Nagy Fanni és Zolnai Vanda is a lila-fehéreknél szerepeltek.
Ettől függetlenül a mérkőzés elején nem tudták azt a teljesítményt nyújtani a kék-fehérek, amit a Vasas ellen. Ekkor inkább a hazaiak domináltak, sikerült három-négy ponttal is meglépniük. A vendégek kétszer is behozták a hátrányt, de két időkérést követően megint a lilák percei következtek. Másodszor 20:20 után, igaz, ehhez az is kellett, hogy a vendégek nagyon sok nyitást hibázzanak, s végül éppen egy ilyennel nyerték meg az első szettet a hazaiak (25:22).

A második szettben viszont már azt az MTK láthatta a közönség a pályán, amelyik egy héttel korábban a Vasast is legyőzte: elsősorban Szűcs és Lakatos bosszantotta korábbi kenyéradójának drukkereit, de a sáncban Hackl Szilvia is alaposan kivette a részét a pontgyártásból. Az első szünetben ugyan még csak két, a másodikban viszont már hat pont volt a különbség, 14:18 után pedig már csak mindössze egy pontra futotta Miklai Zsanették erejéből, akik ekkor bizony alaposan visszaestek a nyitásfogadásban (15:25). Mindenesetre, igazi csemege volt látni, amikor Lutter Liza éppen nővérét, Esztert sorozta szerváival, akit bizony strandröplabda-bajnok párja, Lakatos Enikő sem kímélt, de becsületére legyen mondva, többnyire állta a nyitásokat.

A lila-fehér rémálom pedig a harmadik szettben is tovább folytatódott: az első szünetben már 8:4-re vezettek a vendégek, de ezt követően az a szégyen is megesett a hazaiakkal, hogy a két technikai szünet között egyetlen árva pontot sem tudtak szerezni. A legnagyobb különbség 16 pont volt a két csapat között, a végén pedig 15 játszmalabdája is volt a kékeknek. Az más kérdés, hogy négyet is hárítottak a hazaiak, így aztán Alberto Salomoni is időt kért, ami után aztán egy Lakatos-bomba tett pontot a játszma végére (13:25).

A négy hárított szettlabda viszont felhozta a lilákat a negyedik játszma elején, akiknek ekkor elsősorban a blokkja javult fel. Ekkor már a hazaiak újdonsült bolgár centere Natasa Bezsandolszkaja is a kezdőbe került, de nem is ő, hanem leginkább az amerikai Ashley Headen volt elemében, és Dégi Barbara is megkezdte a pontgyártást. 13:9 után ugyan még egyenlíteni tudott a vendégcsapat, de aztán megint elment az UTE, s a végjátékot három pontos előnnyel kezdhették. Ekkor azonban egy újabb hullámvölgy következett, a kékek egy 6:1-es sorozattal fordítottak, s bár ekkor Miklai is megvillant kétszer, így is az MTK jutott meccslabdához, amit aztán egy jó blokknak köszönhetően ki is használtak, s a második rangadójukat is megnyerték (23:25).

Andrea Milodanovics: - Az első játszmában jól tartotta magát a csapat, de aztán elment az önbizalmuk. Egyszerűen nem hitték el, hogy meg lehet nyerni ezt a mérkőzést. Sajnos a második és a harmadik játszmában nem tartották be a taktikai utasításokat sem. A negyedik játszmában megint jól küzdöttünk, de sajnos a szett vége megint nem sikerült.

Alberto Salomoni: - Nagy fegyverténynek tartom a mostani sikert, mert Újpesten nagyon nehéz győzni más csapatnak. Az elején egy kissé megilletődöttek voltunk, erre rá is ment az első játszma, de aztán megnyugtattam a csapatot, és ezt követően nagy intenzitással kezdtünk el játszani, amire ellenfelünknek nem volt ellenszere. A negyedik játszma megint szoros volt, de ekkor az akarat, a szív és a szerencse is velünk volt, mert az UTE többször is hibázott. Az pedig külön öröm, hogy mindhárom pontot sikerült megszereznünk.