Budaörsi DSE – Gödöllői RC 1:3 (23, –15, –14, –16)
Budaörs, 50 néző. V: Nagy L., Halász.
Budaörs: Vezsenyi 11, Shumicky 3, Szabó L. 5, Imreh 8, Rácz 7, Szoboszlai 3. Csere: Szabó D. (liberó), Boller, Farkas E. 2, Páli 3, Selmeczi, Horuczi 1. Vezetőedző: Szél Márta.
Gödöllő: Czina 7, Radomszki 12, Nagy K. 5, Takács D. 22, Szabó A. 14, Széles 14. Csere: Maurer (liberó). Vezetőedző: Borkovits Zoltán.
Az eredmény alakulása: I. játszma: 3:3, 4:8, 9:8, 10:13, 13:13, 15:16, 18:21, 20:21, 20:23. II. játszma: 7:8, 8:12, 11:16, 12:22, 15:24. III. játszma: 2:8, 5:16, 9:21, 10:24. IV. játszma: 1:3, 4:3, 6:8, 8:12, 11:16, 13:16, 13:20, 16:24.

Két, a bajnokságot vereséggel kezdő csapat találkozott egymással Budaörsön. A három válogatott játékossal felálló vendégek azért esélyesebbnek számítottak és 3:3 után meg is léptek négy ponttal, azonban a technikai szünet után sorozatban öt pontot szerezve fordítottak a hazaiak. Nagyon hullámzó volt ekkor a játék, a vendégek rendre megléptek három ponttal, aztán gyorsan egyenlítettek a hazaiak. 20:23-as gödöllői vezetésnél már úgy tűnt, hogy eldőlt a szett sorsa, azonban a vendégek ekkor megint gödörbe kerültek, s a derekasan küzdő budaörsiek, Vezsenyi Adrienn vezérletével sorozatban öt pontot szerezve meg tudták fordítani a játszma sorsát, s megszerezték a vezetést (25:23).

A hazaiak jól tartották magukat a második játszma elején is, igaz, meglépniük nem sikerült, sőt, a technikai szünetben már a vendégek mentek eggyel. Ezt követően aztán meg is gyengült a nyitásfogadásuk – ekkor nagyon érezhető volt Antal Anett hiánya –, s Széles Petráék brutális nyitásainak köszönhetően a második szünetben már öt ponttal vezettek. Sőt, volt aztán már tíz is a két csapat között, s ennyi lett a különbség a játszma végén is (15:25).

A gödöllőiek lendületben maradtak a harmadik szett elején is, hiába kért időt Szél Márta 1:6-nál, Szabó Adrienn és Takács Doroti sorban bombázták be a labdákat, a centerek is remekeltek, és a blokkjuk is remekül működött, így a második szünetben már 11 pont volt a differencia. Hiába próbálta meg cserékkel frissíteni csapatát Szél Márta, hiába mentett többször is önfeláldozóan a liberó, Szabó Dorka, a különbség maradt a végére is. Az más kérdés, hogy a végjátékban négy szettlabdát is hárítottak a hazaiak, de az ötödiket végül Szabó Adrienn bebombázta (14:25).

A négy játszmalabda hárítása azonban kicsit fel hozta a budaörsieket a negyedik szett elején. Vezettek is 4:3-ra, de ezen a meccsen utoljára: a technikai szünetben már kettővel mentek a vendégek, a másodikban pedig öttel. Ekkor még – utolsó szalmaszálként – feljöttek három pontra a hazaiak, de ezt megint egy ötös gödöllői széria követte, s ezt követően már nem volt visszaút (16:25).

Szél Márta: - Betegségek nehezítették a csapatom felkészülését ezen a héten, és valljuk be, a Gödöllő azért magasabban jegyzett csapat, mint a miénk. Ennek ellenére, az első játszma vége végre nekünk sikerült jobban, csak azt sajnálom, hogy hazai pályán nem sikerült legalább még egy játszmát nyernünk.

Borkovits Zoltán: - Az első játszma végén sajnos előjöttek a szokásos hibáink, és amíg nem hisszük el, hogy ezeket a játszmákat meg tudjuk nyerni, addig a továbbiakban is bele fogunk szaladni ilyenekbe. Ezt követően aztán a csapat megmutatta, hogy mire is képes igazán.