Linamar-BRSE1. MCM Diamant Kaposvár 3:0 (11, 11, 22)
Békéscsaba, 1000 néző. Vezette: Árpás, Vári.
Békéscsaba: Tálas, Szakmáry, Csengeri, Matics, Bodnár, Clement. Csere: Szpin (liberó) , Petrenkó, Ludmán, Godó. Vezetőedző: Szasa Nedeljkovics.
Kaposvár: Bagyinka, Araujo, Horváth, Rák, Sitkey, Szívós. Csere: Csitári (liberó) , Kanizsai, Korniss. Vezetőedző: Zarka Péter.
Az eredmény alakulása: I. szett: 15:5, 20:10. II. szett: 14:4, 20:8. III. szett: 11:13, 16:19.

A betegséggel bajlódó Soós Nikolettet, talán már a szerdai Nyíregyháza elleni rangadóra pihentette Szasa Nedeljkovics mester, így a kapitány helyett Csengeri Petra szerepelt. Álomrajtot vett a hazai gárda, pillanatok alatt 10 pontos különbség alakult ki a felek között. A somogyiak nem találták az ellenszerét Tálas Zsuzsáék játékának, így gyorsan befejeződött az első etap (25:11).

A második szettben is folytatódott a csabai erődemonstráció, ekkor már a csabai cserék is lehetőséghez jutottak. Szpin Renáta ámulatosan mezőnyözött, de Bodnár Dorottya nyitásai és Tatjana Matics ütései is élményszámba mentek (25:11).

A Kaposvár a harmadik játékrészben éledt fel, ekkor azonban szellemes megoldásokkal és bátor játékkal törtek borsot a kiengedő bajnoki címvédő orra alá. A hajrához érve még a vendégek vezettek, így a csabai kezdősornak vissza kellett állni, hogy megfordítsák az állást és megnyerjék a szezon első bajnoki mérkőzését (25:22).

Szasa Nedeljkovics: - A szezon első bajnoki mérkőzése soha nem egyszerű. Az első két szettben remekül játszottunk, míg a harmadik játszma nyögvenyelősre sikerült. A fiataloknak még sok tapasztalatot kell szerezniük, hogy elbírják a nyomást. Örülök, hogy ilyen sok szurkoló támogatott bennünket, számítunk rájuk a Bajnokok Ligája párharc során is.

Zarka Péter: - Gratulálok a Békéscsabának! Szívből kívánom, hogy sikeresek legyenek a BL-ben és tovább vigyék a magyar röplabda jó hírét. Megilletődötten kezdtük a mérkőzést, két szettnek el kellett telnie, hogy felvegyük a tempót. A harmadik játékrészben azonban már azt láttam, amit a későbbiekben szeretnék.
(Forrás: brse.hu)