MTK BudapestVasas Óbuda 3:0 (20, 25, 19)
Szamos utca, 150 néző. V: Ujházi, Kiss Z.
MTK Budapest: Szűcs K., Papp O., Hackl, Lutter L., Lakatos E., Petőváry. Csere: Nagy F. (liberó), Kilyénfalvi, Horváth Z. Vezetőedző: Alberto Salomoni.
Vasas-Óbuda: Szedmák, Rountree, Sklar, Török K., Hardy, Kountoura. Csere: Bánlaki (liberó), Durst, Kiss G., Németh A. Vezetőedző: Jókay Zoltán.
Az eredmény alakulása: I. szett: 6:8, 11:9, 16:12, 17:16, 22:18, 24:20. II. szett: 5:2, 8:7, 11:13, 17:15, 21:21, 24:23, 24:25. III. szett: 8:4, 11:5, 16:9, 21:18, 24:19.

Az első játszma eleinte kiegyenlített játékot hozott, az első technikai szünetben Jókay Zoltán tanítványai vezettek 8-6-ra. De a kék-fehérek nem kapkodtak, nem idegeskedtek, mindenki tette a dolgát, így 13-10-nél már a vendégek mesterének kellett időt kérnie. Az MTK Budapest a szett végéig tartotta 3-4 pontos előnyét, végül az első MTK-s bajnokiját játszó Lakatos Enikő bombájával alakult ki a 25:20-as eredmény.

A második játszma még az előzőnél is kiegyenlítettebb játékot hozott, elvétve nőtt 1-2 pontnál nagyobbra a különbség a felek között. A kék-fehérek továbbra is remekeltek, egytől-egyig pontosan végrehajtották az előzetesen megbeszélteket. 21-21 után három időkéréssel próbálta saját javára fordítani az állást a két szakember. 24:23-nál a hazaiaknak, 24:25-nél a vendégeknek volt játszmalabdájuk, de ekkor jött megint Lakatos, aki előbb egyenlített, majd 26:25-nél az újabb szettlabdát is értékesítette (27:25).

A harmadik játszmára megtörni látszott a vendégek hite, önbizalma – ekkor már Durst Anna kezdett feladó poszton –, s már az első technikai szünetben négy pont volt a hazaiak előnye. Az idő múlásával a kék-fehérek egyre inkább lendületbe jöttek, s a második pihenőben már héttel is vezettek. A vendégek nem tudtak mit kezdeni Lakatos és Szűcs Kinga, valamint éppen a Vasastól kölcsönadott Petőváry Panni bombáival. Volt ugyan a piros-kékeknek egy fellángolása, s a végjátékra fel is zárkóztak három pontra, ám egy hazai időkérés megtörte a lendületüket, s ezt követően már csak egy pontot tudtak elérni (25:19).

Alberto Salomoni: - A mai sikerünk kulcsa a lelkesedés és a védekezés volt, utóbbiban olyanok voltak a lányok, mint az őrültek. Gratuláció jár nekik a sikerért, mindent úgy csináltak, ahogyan megbeszéltük, büszke vagyok rájuk és nagyon élveztem a mai mérkőzést. Senki nem várta tőlünk, hogy ma győzünk, kevés esélyünk volt erre, de azt a kevés esélyt sikerült kihasználnunk.

Jókay Zoltán: - Az MTK megmutatta, hogy milyen lelkesedéssel és elszántsággal kellene játszani. Nálunk ennek nyoma sem volt, így nekünk most csak a gratuláció maradt.
(Forrás: hunvolley.hu/mtk.hu)