Budaörsi DSE
szombat 22 október, 2016 16:30

UTEBudaörs 3:0 (9, 23, 10)
Megyeri út. 150 néző. V: Éri, Vigh.

Már a találkozó elején átvetták a játék irányítását a hazaiak, és egészen 14:5-ig meg sem álltak. A második technikai szünetben már 16:5-re vezettek, majd 18:6-nál időt kért a Budaörs. 19:8-at követően zsinórban jött öt lila-fehér pont, ami után a második szettlabdát értékesítették is (25:9).

A második játékrészt ott folytatták, ahol az első abbahagyták, egészen 5:1-ig. Akkor viszont szétestek a lilák, sok hiba csúszott a játékukba, amit a vendégek ki is használtak, s az első technikai szünetben át is vették a vezetést (7:8). A folytatás sem úgy alakult, ahogy a kilátogató hazai szurkolók szerették volna, és hamarosan már 8:11 állt az eredményjelzőn. 10:11-nél vendég időkérés következett, majd újra két ponttal elléptek. Egészen 15:15-ig csak futottak az eredmény után a házigazdák, majd a második szünetben is egy ponttal jobb volt a Budaörs (15:16). Ezt követően is egy-egy ponttal a vendégek vezettek, ez így ment egészen 21:21-ig, amikor az egyik új igazolás, Nagy Viktória leütésével fordítottak. 23:21-nél ismét időt kért a Budaörs, majd sikerült egy pontra felzárkózniuk. De így is két játszmalabdához jutottak a lilák, amiből az elsőt még „hárították”, a második viszont – egy rossz nyitás miatt – már nem sikerült, így ha kicsit nyögvenyelősen is, de megnyerték a második játszmát is (25:23).

Az „utolsó” játékrész csak 1:1-ig volt szoros, utána ismét kijött a két csapat közti különbség, ami az első szettet is jellemezte, és egészen 6:1-ig csak a hazaiak szereztek pontot. Ekkor megint időt kértek a vendégek, de az első szünetben így is 8:2 volt az állás. 13:3-nál volt újabb budaörsi játékmegszakítás, a második technikai szünetben már 16:4-et mutatott az eredményjelző. 17:4 és 21:7 után jött két újabb vendég pont, majd 24:10-nél egy rossz nyitás után a második mérkőzéslabda pontot tett a meccs végére (25:10).

Andrea Milodanovics (UTE): - A második játszma egy hullámvölgy volt számunkra. Azok a „jelek” jöttek ki, amiket az edzőmérkőzéseken is láttunk. Az első és a harmadik szett arról szólt, hogy ezeket a „hibákat” kijavítsuk. Sokat dolgoztunk, jött a hullámvölgy, de örülök annak, hogy sikerült túllépnünk rajta, és hogy azok is, akik nem kezdőként léptek ma parkettre, hozzá tettek annyit a csapat játékához, hogy megnyerjük a középső játszmát is. Gratulálok a csapatnak!