Jászberény – Gödöllő 3:1 (19, 14, –20, 21)
Jászberény, 200 néző. V: Szabó P., Tillmann
Jászberény: Borsos, Takács B., Gardovic, Slijepcevic, Pintér, Bleicher R. Csere: Ivkovic (liberó), Bleicher N., Harmath. Vezetőedző: Deme Gábor.
Gödöllő: Czina, Radomszki, Nagy K., Takács D., Szabó A., Széles. Csere: Maurer (liberó), Nagy Zs., Nagy A., Tóth-Bagi. Vezetőedző: Borkovics Zoltán.
Az eredmény alakulása: I. játszma: 0:3, 3:8, 8:8, 8:13, 12:13, 17:14, 21:17, 24:19. II. játszma: 0:3, 5:5, 8:6, 13:6, 16:9, 20:10, 24:13. III. játszma: 8:5, 14:10, 16:16, 18:21, 20:21, 20:24. IV. játszma: 8:7, 12:13, 16:15, 17:18, 22:18, 22:21, 24:21.

A gödöllőiek kezdték jobban a meccset, akik az első szünetben öt ponttal is vezettek. Ezt azonban Ivana Gardovic nyitásai után öt berényi pont követett, majd Széles Petra öt szervája. A hazaiaknak ezt követően sikerült stabilizálniuk a nyitásfogadásukat, mezőnyben pedig helyenként kifejezetten parádés mentéseket mutattak be, s ennek meg is lett az eredménye: a második szünetben már ők vezettek, s ezt követően már nem is engedték ki a kezükből a három-négy pontos előnyüket a szett végéig (25:19).

A második játszma is három vendégponttal kezdődött, aztán azonban túl sok köszönet nem volt benne a gödöllőieknek, mert Pintér Andreáék az első szünetet követően ellenállhatatlanul játszottak, előbb sorozatban öt pontot szereztek, de a végjáték kezdetekor már tíz ponttal is vezettek, s végül magabiztosan nyerték a szettet (25:14).

A lendület kitartott a harmadik játszma elején is, igaz, ekkor jobban tartották már magukat a vendégek. A szett közepén kezdett kiengedni a hazai csapat, s többek között ennek köszönhetően például a liberó, Maurer Katalin is pontot szerzett a vendégeknél, majd Szabó Adrienn bombáival és Széles Petra centertámadásaival előbb kiegyenlítettek, majd meg is fordították a játszmát. 20:21-nél még úgy tűnt, hogy a berényieknek sikerülhet visszahozni a szettet, de aztán több pontot már nem sikerült szerezniük ebben a felvonásban (20:25).

Ezek után a negyedik játszmában mindkét csapat beleadott apait-anyait, egy-két pontnál nagyobb különbség nem alakult ki, s bár többnyire a hazaiaknál volt az előny, a játszma közepén egy-egy pont erejéig a gödöllőiek is vezetéshez jutottak. 17:18 után azonban sorozatban öt jászberényi pont következett, s ez meg is pecsételte a játszma sorsát. Egyszer még ugyan sikerült egyre zárkózniuk a vendégeknek, ám ezzel ellőtték puskaporukat (25:21).

Deme Gábor: - A harmadik játszmától izgalmassá tettük a mérkőzést, a gödöllőiek vérszagot kaptak és majdnem pórul jártunk.

Borkovics Zoltán: - Azt kaptam, amit vártam az első, a harmadik és a negyedik szettben. Látszik, hogy több van ebben a csapatban, csak ezt nekik is meg kell érezni, és a pályán is ki kell tudni hozniuk magukból.