Fino Kaposvár SE – Vegyész RC Kazincbarcika 3-0 (21, 17, 22)
Kaposvár, 350 néző. V.: Adler, Vári P.
Fino: Nagy J. 3, Keen 6, Dávid Z. 15, Vajda 7, Bögöly 7, Bozóki 11. Csere: Deák (liberó), Kalmár 4. Vezetőedző: Demeter György.
Vegyész: Kecskeméti, Borovicsanyin 5, Juhász P. 6, Árva 12, Januzovics 13, Banai 5. Csere: Dudás T. (liberó), Surányi 2, Toronyai 1. Vezetőedző: Toma Sándor.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 7:8, 16:12, 21:20. II. játszma: 8:4, 16:10, 21:14. II. játszma: 8:6, 16:15, 21:19.

A 2016-os bajnoki döntő két résztvevője játszott rangadót a kaposvári sportcsarnokban, és a vendég Kazincbarcika szeretett volna visszavágni a finálé elvesztéséért, illetve az októberi, hazai, 3-0-s vereségért is a somogyiaknak. A kékmezes Fino szerezte a találkozó első három pontját, a második technikai szünetben pedig már 16:12 volt az állás. Mégsem volt izgalommentes a folytatás: a játékba lendülő Vegyész ledolgozta hátrányát, majd felváltva estek a pontok. A végén Dávid Zoltán két szemfüles megoldása és a fiatal feladó, Keen Cameron ász-értékű nyitása alakította ki a 25:21-es eredményt.

Olajozottan működött a kaposvári gépezet a térfélcsere után is, és a saját nevelésű center, Vajda Tamás blokkja után már 14:7-re vezetett a házigazda. A borsodiak ezután is csak tisztes távolból követték ellenfelüket, és mindössze 17 pontig jutottak (25:17).

Demeter György legénysége a harmadik játékrészben sem engedte ki a kezéből az irányítást, a közönség pedig látványos labdameneteket láthatott egymás után. A vendégek hatásos nyitásokkal próbálták tartani a lépést a Fino-val, a háló másik oldalán viszont rendre akadt olyan játékos, aki lendített egyet csapata szekerén. 21:19-ről indult a hajrá, Bozóki Bence meccslabdához juttatta együttesét, egy rövid nyitás pedig megpecsételte a Vegyész sorsát. A bajnok 25:22-re nyerte a szettet és magabiztosan, 3-0-ra a szerda esti rangadót.

Demeter György: - Végig fegyelmezetten játszott a csapat, kézben tartottuk az irányítást, ami meg is hozta a várt sikert.
Toma Sándor: - Bíztam benne, hogy szettet, szetteket tudunk nyerni Kaposváron, de amíg nem lépjük át a saját árnyékunkat, addig ez nem lesz könnyű feladat.

(Forrás: kapos.hu)