Dunaferr SE 3 : 1 Openhouse Szolnoki RKSI

Dunaferr SE – Openhouse-Szolnok 3:1 (–21, 17, 24, 23)
Dunaújváros. V: Tillmann, Szabó P.
Dunaferr SE: Kun, Kholmann, Bohnicsek, Hatvany, Gebhardt N., Stefanovics. Csere: Gebhardt Á. (liberó), Szabó P., Guzmics, Móró. Vezetőedző: Tomanóczy Tibor
Szolnok: Török R., Krupánszki, Specht, Varga Z., Gönczi, Rása. Csere: Bene (liberó), Fülöp, Tóth G. Vezetőedző: Gulyás Ferenc

A találkozó nem kezdődött túl jól a hazaiaknak, hiszen villámrajtot vett Gulyás Ferenc együttese (4:8). A vendégek a folytatásban sem adtak alább a lendületükből, így folyamatosan nőtt az előnyük (5:13). Ekkor azonban magára találtak Gebhardt Norberték, akik közelebb jutottak ellenfelükhöz, de miután mezőnyben és nyitásban is több hiba becsúszott, végül elment az első szett (21:25).

A következő játékban óriásit fordult a kocka. Magára talált a Dunaferr, amely ekkor teljesen más arcát mutatta. A fiúk végig kézben tartották a szett első harmadát (8:5), így Kun Benedek pontja után időt kellett kérnie a vendég mesternek, de ez sem segített rajtuk. 16:8-ra nőtt az előnyük, ennél az állásnál azonban beragadtak. A Szolnok minden erejét beleadva megpróbált egyenlíteni, viszont ismét sikerült elkapniuk Bohnicsek Szilveszteréknek a ritmust, akik remek védekezéssel és támadás befejezésekkel zárták le a második felvonást (25:17).

Jól álltak bele a harmadik szettbe, mely elején Stefanovics Krisztián, Kun Benedek, Hatvany Zsolt játszott kitűnően (7:3), majd miután felváltva estek a pontok, ismét jött egy hullámvölgy. 10-9-re felzárkózott a Szolnok, varázsütésre azonban feljavult a hazaiak védekezése, kiválóak voltak a sáncok, így visszavették a játék irányítását (16:11). Ekkor azonban megint porszem került a gépezetbe, és felzárkóztak Török Rolandék, akik meglepetésre a vezetést is átvették (20:21). A végjátékra azonban összeszedték magukat Gebhardt Áronék, akik fantasztikus izgalmak után 26:24-es győzelmet arattak.

A negyedik játék a meccs leghosszabb labdamenetével indult, melyet a szolnokiak nyertek meg, amely megadta a játékuk alaphangját, és meg is léptek (6:8). A tízedik pontnál sikerült egyenlíteni, majd a vezetést is átvették az újvárosiak, a második szünetben azonban így is a szolnokiak mentek eggyel. Ekkor azonban hatalmas hajrát nyitott a Dunaferr, megfordították a szettet, majd szoros végjátékban megnyerték a találkozót (25:23).

Tomanóczy Tibor: – Büszke vagyok játékosaimra, akik fantasztikus munkával, igazi csapatként küzdöttek, és nyertek. A végletekig kiélezett volt az ütközet, melyben ugyan voltak hullámvölgyeink, de azt a fiúk nemcsak átvészelték, hanem azokból erőt merítve nyerték meg a csatát. Gratulálok mindenkinek, ez igazi férfimunka volt!