Pénzügyőr SE 3 : 0 Openhouse Szolnoki RKSI
Openhouse Szolnoki RKSI
vasárnap 20 november, 2016 15:00

PÉNZÜGYŐR SE – OPENHOUSE-SZOLNOK 3:0 (16 23 17)
Kőér utca. V: Farkas L., Bátkai-Katona.

Az első szett elején ugyan meglépett a hazai csapat (5:2), de onnantól a második technikai szünetig (16-15) fej fej mellett haladtak a csapatok. A pihenő után aztán ismét a PSE szerzett előnyt (20:16) és a szett végéig csak növelte azt (25:16).

A második szett is szorosan indult majd két pontos előnyt szereztek a hazaiak, amit tovább növeltek az első technikai szünetig (8:3). A szünet után a Szolnok föléledt és ledolgozott a hátrányából (9:6), de ezt nem tudta sokáig tartani és 13:7-nél időt kértek a vendégek. A hátrányukat ezzel sem sikerült lefaragni és a második technikai szünetre 16:9-es állással mehettek a csapatok. 18:14-nél Weczera Csaba kér időt, ezzel lassítva a Szolnok lendületét, de ez nem igazán sikerül és 19:16-nál már másodszor rendelt el pihenőt a hazaiak edzője. A végjátékban egyre kisebb lett a különbség a két csapat között (21:20). 23:21-nél ismét időt kér a Szolnok, de így is két szettlabdája lett a Pénzügyőrnek, amelyből a másodikat értékesítették is (25:23).

A harmadik szettben egymás után szerezte a pontokat hol az egyik hol a másik csapat (7:7), a technikai szünetre a Szolnok csapata mehetett el előnnyel. Aztán fordult a kocka, s 13:10-es hazai vezetésnél a Szolnok időt kér, és ezután két pontot lefaragott a hátrányából, de a második technikai szünetre megint visszaállt a különbség (16:13). A pénzügyőr stabilan tartotta három pontos előnyét, majd sikerül hatra duzzasztani azt (21-15). Ekkor a Szolnok időt kért, de a Pénzügyőr innen már magabiztos játékkal, szerezte meg a győzelmet (25:17).