PÉNZÜGYŐR – VEGYÉSZ RC-KAZINCBARCIKA 3:1 (11, 15, –12, 16)
Kőér utca, 150 néző. V: Éva, Adler.
Pénzügyőr: Szalai, Tóth A., Bokor, Bagics, Kiss D., Kovács S. Csere: Magyarosi, Ronkainen (liberók), Balogh M., Rozgonyi. Vezetőedző: Weczera Csaba.
Vegyész: Borovicsanyin, Januzovics, Banai, Juhász, Kecskeméti, Árva. Csere: Dudás (liberó), Kovács Z., Toronyai, Budai, Surányi. Vezetőedző: Toma Sándor.
Az eredmény alakulása: I. játszma: 8:3, 8:5, 17:5, 18:8, 24:11. II. játszma: 5:0, 8:2, 16:5, 22:9, 23:13. III. játszma: 5:8, 9:8, 9:16, 11:21, 12:24. IV. játszma: 8:4, 14:8, 15:12, 22:13, 24:16.

Ki gondolta volna? Az előzetesen a forduló rangadójának várt mérkőzésen a házigazda fővárosiak valósággal legázolták a bajnokaspiráns Kazincbarcikát. Tóth Andrásék valósággal szétnyitották a vendégeket, az első játszmában főleg Szalai Szabolcs volt elemében, aki 9:5-nál kezdett nyitni, és egészen 17:6-ig maradt is, ráadásul az esetek felében ászokkal szórakoztatta a nagyérdeműt. Toma Sándor hiába próbálta meg cserékkel frissíteni csapatát, a rendkívül gyenge napot kifogó szerb légiósai ugyanis ezúttal csődöt mondtak. Végül még a tízből is alig tudtak kijönni a vendégek (25:11).

A második játszma ott folytatódott, ahol az első abbamaradt, az első szünetben már hat pont volt a hazai előny, ráadásul Bagics Balázs az egyik labdamenet során még fejjel is pontot szerzett, miután egy barcikai támadás során a kobakjáról visszapattanó labda a vendégek térfelén landolt. Bokor Gáborék sáncban is remekeltek, Tóth András is elemében volt, s a végjátékban már 13 pont is volt a különbség. A végén a vendégek tudtak még kozmetikázni az eredményen, s így az 25:15 lett.

A vendégek viszont lendületben maradtak, gyakorlatilag a harmadik játszmában tudtak felnőni a feladathoz. Árva Milánék az első szünetben 8:5-re vezettek, s bár a pihenő után sorozatban négy ponttal a fővárosiak megfordították még az eredményt, ezt követően Toronyai Miklós nyitott végig, a második szünetig, s ezt a hátrányt már nem tudta megfordítani a hazai gárda (12:25).

A negyedik játékrészre azonban túllendült a hullámvölgyön a hazai csapat, s fokozatosan ellépett ellenfelétől. Az első szünetben néggyel, később pedig hattal is vezettek, ám még a második technikai szünet előtt elkezdett felzárkózni a vendégcsapat, s három pontra meg is közelítették ellenfelüket Juhász Péterék. Az újabb pihenőt követően azonban megint megindult a Pénzügyőr, s végül magabiztosan nyerték ezt a felvonást, s így a meccset is (25:16).

Weczera Csaba: - Nagyon sokat gyakoroltuk a szervákat, ami be is jött, s így megszűrtük a támadásaikat is. De a mi nyitásfogadásunk is az átlagosnál jobb volt, ez lett a siker kulcsa.

Toma Sándor: - Gratulálok a Pénzügyőrnek! Amit tudnak, azt maximálisan meg is csinálták, nálunk pedig kulcsjátékosok mélyen tudásuk alatt játszottak. Hiába a harmadik játszma megnyerése, az csak egy fellángolás volt.