szombat 05 november, 2016 15:00

Dunaferr SEDEAC 3-0 (20, 16, 14)
Dunaújváros. V: Farkas L., Éri.
Dunaferr SE: Kun, Bohnicsek, Guzmics, Kiss, Gebhardt N., Stefanovics. Csere: Gebhardt Á. (liberó), Csizmadia (liberó), Kholmann, Szabó, Móró, Novokrescsenszkov. Vezetőedző: Tomanóczy Tibor.

Hazai környezetben, a Dunaújvárosi Sportcsarnokban fogadta a Debreceni DEAC együttesét a Dunaferr SE röplabda csapata. Tomanóczy Tibor tanítványai egyértelmű esélyesként várták az összecsapást, melyet kiválóan kezdtek, s határozott, kemény játékkal lepték meg ellenfelüket. Korán megszerzett előnyüket fokozatosan növelve léptek el a vendégektől (19:9), a fölényes vezetés tudatában pedig több cserét is eszközöltek. Ekkor egy kicsit megtört a lendület, de hiába felezte meg hátrányát a Debrecen, a hajrában már megtartotta vezetését a Dunaferr, mely 25:20-ra behúzta a nyitó felvonást.

A térfélcsere után kissé beragadt a hazai csapat, így a vendégek szerezték meg rendre a vezetést sőt, az első technikai szünethez érve 8:6-os debreceni előnyt mutatott az eredményjelző. Nem sokáig, mert Guzmics Richárd nyitásaival nem tudtak mit kezdeni az ellenfél játékosai, így sorozatban hat pontot szerzett a Dunaferr, mely újra átvette a kezdeményezést, s innen már nem is engedte közelebb a DEAC-ot, hanem a vezetést fokozatosan növelve, nagyon sima, 25:16-os részsikerrel húzott el 2:0-ra.

A harmadik játékban 5:5-is tudta tartani a Dunaferr tempóját a debreceni alakulat, ám ekkor ismét ritmust váltott a hazai együttes, mely az első technikai szünetnél már három, míg a másodiknál nyolc ponttal vezetett (16:8). A Tomanóczy-tanítványok ezúttal okultak az első szett alakulásából, a folytatásban sem engedtek ki, s végül az utolsó szettet is simán, 25:14-re megnyerve zárták le 63 perc alatt a meglehetősen egyoldalú összecsapást.

Tomanóczy Tibor: – Az első szettben a biztos vezetés tudatában sokat cseréltem, s ekkor egy kicsit visszaestünk, de igazából ekkor sem forgott veszélyben a győzelmünk. A folytatásban szinte végig a kezdő játszott, mely olykor szép, meggyőző játékkal rukkolt elő, így végül magabiztos győzelmet tudtunk aratni.
(Forrás: dunaujvaros.com)