Openhouse-Szolnoki RKSIMAFC-BME 3:0 (20, 23, 19)
Szolnok, 50 néző. V: Bodrogi, Jámbor.
Szolnok: Török R., Krupánszki, Specht Iurgen, Varga Z., Gönczi, Rása. Csere: Bene (liberó), Fülöp. Vezetőedző: Gulyás Ferenc.
MAFC: Kunert, Jánossy, Vocskó, Posztós, Szabó B., Csépke. Csere: Tari (liberó), Eke, Lesznyik. Vezetőedző: Novák László.
Az eredmény alakulása: I. játszma: 7:8, 10:13, 16:14, 24:17. II. játszma: 0:4, 8:7, 11:8, 16:11, 18:12, 19:19, 24:22. III. játszma: 8:6, 16:11, 19:13, 24:19.

A találkozó néhány perces késéssel kezdődött, mert a vendégek néhány játékosa belecsúszott a péntek délutáni dugóba, s éppen csak beesett a bemelegítés közepére. Ez azonban nem látszott a mérkőzés eleji teljesítményükön: az első szünetig fej fej mellett haladtak a csapatok, többnyire hazai vezetéssel, de a szünetre éppen a fővárosiak vették át a vezetést. A szett közepén sikerült is meglépniük hárommal, de 10:13 után a hazaiak percei következtek, akik előbb egyenlítettek, majd Rása Alex három ászával meg is fordították az állást. A különbség a végjátékban tovább nőtt, s végül hét játszmalabdájuk volt a szolnokiaknak, ám a MAFC ebből hármat is hárítani tudott. Egy időkérés után aztán Gönczi Imre tett pontot a szett végére (25:20).

A három kivédekezett játszmalabda viszont felhozta a vendégeket, akik Kunert három ászával 4:0-ra is vezettek. Gyorsan összekapták azonban magukat a szolnokiak, s az első szünetben már náluk volt az előny. Ezt követően Krupánszki Olivér és Specht Iurgen vezérletével fokozatosan el is léptek ellenfelüktől, s már 18:12-re is vezettek. Ekkor azonban előbb a csereként beállt Lesznyik Károly, majd Jánossy Bálint szerválta sorozatban az ászokat, s 19:19-nél sikerült is egyenlíteniük. Ezt követően 23:23-ig egymás mellett haladt a két csapat, végül azonban a hazaiaknak volt szettlabdája, amit aztán megint Gönczi értékesített (25:23).

A harmadik felvonás elején még tudta tartani magát a vendégcsapat, az első szünet után azonban megint állva hagyta őket a Szolnok. A „bűnös” ezúttal is Gönczi volt, aki számos ászt kiosztott a fővárosiaknak, akik hat pontos hátrányból ezúttal már nem tudtak felállni. A végén a legelső meccslabdát sikerült értékesítenie a hazai csapatnak Varga Zoltán fogadhatatlan szervájának köszönhetően (25:19).

Gulyás Ferenc: - A mai meccsen be akartuk bizonyítani, hogy igenis komolyan kell számolni velünk a végelszámolásnál. Az első két játszmát sikerült is megnyernünk fegyelmezett játékkal. Aztán annak ellenére, hogy a harmadik volt a legsimább szett, mégis ezzel vagyok a legkevésbé megelégedve, mert ekkor nagyon sok pontot ajándékoztunk az ellenfélnek. Annak külön örülök, hogy brazil játékosunk egyre jobban beleilleszkedik a csapatba.

Novák László: - A Szolnok azt játszotta, amire felkészültünk, de sajnos nem tudtunk élni a lehetőséggel. Időnként könnyű helyzeteket is elrontottunk. Ma a kevesebbet hibázó és jobban játszó szolnokiak megérdemelten győztek.