PénzügyőrDunaferr 3:0 (15, 23, 18)
Kőér utca, 150 néző. V: Jámbor, Tillmann.
Pénzügyőr: Tóth A., Bagics, Kovács S., Szalai, Kiss D., Bokor. Csere: Ronkainen (liberó). Vezetőedző: Weczera Csaba.
Dunaferr: Kun, Kholman, Bohnicsek, Hatvany, Gebhardt N., Stefanovics. Csere: Gebhardt Á. (liberó), Guzmics, Móró, Szabó P., Flachner. Vezetőedző: Tomanóczy Tibor.
Az eredmény alakulása: I. játszma: 8:3, 8:5, 13:6, 17:7, 19:12, 24:15. II. játszma: 4:0, 4:4, 8:7, 8:10, 11:11, 12:14, 16:15, 21:16, 21:21, 24:23. III. játszma: 5:5, 9:5, 16:8, 19:10, 21:16, 24:17.

Nagy várakozás előzte meg a dunaújvárosiak fővárosi vendégszereplését, ehhez képest a vendégcsapat gyakorlatilag nagyon simán elvesztette az első játszmát. A hazaiak már az első szünetben öt ponttal vezettek, majd a második után tíz is volt közte. Végül kilenc szettlabdájukból már az elsőt bebombázta Bagics Balázs (25:15).

A második játszma ott folytatódott, ahol az első abbamaradt, amikor 4:0-nál Tomanóczy Tibor feladót cserélt és behozta Guzmics Richárdot. Egy csapásra megváltozott a játék képe: azonnal kiegyenlítettek a vendégek, majd a technikai szünet után fordítottak, sőt, két ponttal meg is léptek. A második szünet előtt is ennyi volt a két csapat között a különbség, ám a tizenhatodik pontot valahogy nem sikerült összehoznia a Dunaferrnek: sorozatban három pontot elérve ugyanis a hazaiak mehettek előnnyel a pihenőre, ezt követően pedig öt ponttal megléptek. Ezt még be tudta hozni a vendéggárda, ám 23:23 után így is a Pénzügyőr jutott szettlabdához, amit megint Bagics váltott pontra egy remekbe szabott blokkal (25:23).

A harmadik felvonásban 5:5-ig tudta tartani magát a Dunaferr, ezt követően sorozatban négyszer voltak eredményesek a hazaiak, s innen most nem volt visszaút, a második szünetben nyolc, a végjátékhoz érve pedig kilenc volt a különbség. A meccs egyik legemlékezetesebb jelenete is ekkor zajlott, amikor a hazaiak feladója, Tóth András az ellenfél térfeléről játszott vissza egy labdát, mégpedig remekül, az más kérdés, hogy ezt aztán nem tudták pontra váltani, mert a támadást az újvárosiak kivédekezték, s végül ők bombázták be a labdát. Fel is jöttek öt pontra, de ezzel el is lőtték puskaporukat, s végül ezt a játszmát magabiztosan nyerte a Pénzügyőr (25:18).

Weczera Csaba: - A három pont volt a célunk, bármilyen áron. Amit a héten gyakoroltunk, azt meg is valósítottuk, s így aztán a vendégek el is bizonytalanodtak.
Tomanóczy Tibor: - Gratulálok a Pénzügyőrnek. Sajnos a kulcsjátékosaink gyenge teljesítménye, illetve az egész heti történések – amik rányomták a bélyegüket az edzésmunkára –, okozták a vereségünket.